Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krotoszyńscy policjanci działali przy przejazdach kolejowych. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo [ZDJĘCIA]

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
arch. Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie
W środę, 21 kwietnia po raz kolejna odbyła się akcja "Bezpieczny Przejazd". Odbyła się ona na przejeździe kolejowym przy ul. Koźmińskiej w Krotoszynie oraz na ul. Krotoszyńskiej i na ul. Lipowej w Gorzupi.

- Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99 proc. z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzone są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów - wyjaśnił nam Jarosław Chmielarz, koordynator akcji Bezpieczny przejazd "Szlaban na ryzyko!" w PKP PLK S.A. Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim.

Akcja odbyła się na przejeździe kolejowym przy ul. Koźmińskiej w Krotoszynie oraz na ul. Krotoszyńskiej i na ul. Lipowej w Gorzupi. Kierowcy tego dnia byli informowani o zagrożeniach, jakie czekają na nich na przejazdach i przejściach kolejowych. Tym razem akcja nosi tytuł „Bezpieczny przejazd”- "Szlaban na ryzyko posłuchaj głosu rozsądku" i organizowana jest przez Polskie Linie Kolejowe. Akcja ma zwiększyć bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych.

- W Polsce jest około 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych. Należą one do najbardziej newralgicznych miejsc na styku linii kolejowych z drogami, narażonych na powstanie wypadków powodujących znaczne szkody materialne oraz często ofiary w ludziach. Każdego roku na przejazdach dochodzi do ok. 200 wypadków i kolizji, w wyniku których ginie kilkadziesiąt osób. Każde tego typu zdarzenie, obok podstawowego wymiaru jakim jest tragedia poszkodowanych i ich rodzin, przynosi szereg negatywnych konsekwencji. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą wiele inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa, a jednym z ostatnio realizowanych projektów, w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, jest znakowanie przejazdów kolejowo-drogowych naklejkami z indywidualnymi numerami identyfikacyjnymi (INI) - dodał Jarosław Chmielarz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto