Krotoszyńscy biegacze na trasach w Starej Krobi [FOTO]

Adrian Femiak
Zawodnicy klubu KS Krotosz wystartowali w półmaratonie i ćwierćmaratonie.

W Starej Krobi zorganizowano Tradycyjny Półmaraton Biskupiński a także ćwierćmaraton. Na starcie zawodów stanęła sześcioosobowa grupa zawodników klubu KS Krotosz z Krotoszyna. Trasa biegu prowadziła przez Starą Krobię, Domachowo, Rębowo i Ziółkowo. Uczestnicy półmaratonu mieli do pokonania dwie pętle, a uczestnicy ćwierćmaratonu jedną, z metą na boisku miejscowej podstawówki.

Start w imprezie, krotoszyńscy biegacze, mogą uznać wręcz za rewelacyjny. Wśród kobiet, z rekordem trasy (1:19:59), triumfowała Justyna Karolczak. Zaś na najwyższym stopniu podium w kategorii M50 i 14. miejscu open, stanął Karol Olejniczak (1:29:07). Z kolei w kategorii M30 drugie miejsce zajął Piotr Grzempowski (1:32:17). Poza tym na starcie półmaratonu stanęli również Artur Marek i Mariusz Basiński.

Natomiast w ćwierćmaratonie drugie miejsce w kategorii M60+ zajął Valery Maćkowiak. W biegu na 10,5 km zadebiutowała także przyszła klubowiczka, półtoraroczna Marysia Karolczak, córka Justyny, która wraz ze swoim tatą, Arkadiuszem, pokonała trasę biegu w wózku.