Krotoszyn: W SP nr 4 czuć już magię świąt Bożego Narodzenia. Właśnie rozstrzygnięto konkurs

Paweł Krawulski
SP nr 4 w Krotoszynie
Udostępnij:
Rozstrzygnięto konkurs świąteczny. Znamy wyniki!!!

Warto przytoczyć na początek fakt, iż dyrekcja tej placówki oświatowej, wraz z gronem pedagogicznym, istotną rolę przywiązuje oprócz przekazywania wiedzy swoim wychowankom, także do poszanowania tradycji. Dlatego hołduje się tu zarówno ważne daty i wydarzenia z historii Rzeczpospolitej, jak i umiłowane do oręża polskiego. Wszak placówka oświatowa nosi nazwę im. Wojska Polskiego.

Równie wielką estymą cieszą się zagadnienia związane ze świętami. W grudniu z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przypomina się ich ideę. Dla chrześcijan jest nim ponowne narodzenie w sercach Jezusa Chrystusa. Dla wszystkich pozostałych jest to czas wzrastania w człowieczeństwie i empatii. Ważne by każdy dojrzał wokół siebie bliźniego i spojrzał szerzej niż tylko poprzez partykularne dobra. Zasiadając do wspólnej, rodzinnej wieczerzy mamy dostrzegać piękno i dobro wokół siebie.

Oczywiście ważne są dodatki. Wielu nie wyobraża sobie świąt bez choinki pięknie przybranej w różnorakie ozdoby i świecącej tysiącem lampek. A gdzie się nauczyć przygotowywać ozdoby, jak nie w szkole. Dlatego w SP nr 4 w Krotoszynie ogłoszono konkurs plastyczny. Jego celem było wskazanie najładniejszej ozdoby choinkowej. Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło w piątek, 10 grudnia. Wyróżnionych autorów w podziale na kategorie wiekowe nagrodzono. Gratulacje w imieniu organizatorów wręczyła wicedyrektorka tej placówki oświatowej Dorota Rutkowska. Warto zaznaczyć, iż w świetlicy szkolonej można zapoznać się z pracami uczniów, gdyż tam zorganizowano wystawę.

Wyniki:
W kategorii klas1-3 I miejsce i największe uznanie specjalnego jury zyskała praca Artura Heidera z kl. 1a, II miejsce otrzymała Hanna Zmyślona kl. 1a, 3 miejsce wywalczył Filip Zwardoń kl. 2a.
W kategorii klas 4-8 zwycięzcą konkursu została Amelia Szymczak kl. 5b. 2 miejsce wywalczył Wojciech Roszczak kl. 4b, a najniższe miejsce na podium przypadło pracom dwóch uczennic: Julii Stachowiak kl. 7d oraz Justyny Mikołajczak kl. 4c.
Biorącym udział w konkursie oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy kreatywności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie