Krotoszyn: Udział krotoszyńskich szkół w Szlachetnej Paczce godny pochwały

Paweł Krawulski
Paweł Krawulski
SP nr 5 i ZSP nr 3 w Krotoszynie
Udostępnij:
W najbliższy weekend odbędzie się weekend cudów. W tych dniach przygotowywane od tygodni Szlachetne Paczki trafią do wszystkich potrzebujących. Szkoły swoje dary zebrały już wcześniej.

Zbiorki miały związek ze szlachetną paczką – ogólnopolskim projektem społecznym organizowany, przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działa od 2001 r. Jest ona oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.
W tę ideę włączyły się także placówki edukacyjne z terenu miasta. Warto dodać, że udział w tym przedsięwzięciu społeczności szkolonej ma na celu z jednej strony uczenie empatii i pomocy bliźniemu w potrzebie. Z drugiej wykształcić umiejętność pracy w grupie Tak do tego zadania podeszli uczniowie zarówno SP nr 5 i ZSP nr 3 w Krotoszynie.
Obydwie placówki we współpracy z Aneta Jarzemską postanowiły wspomóc rodziny z okolic Milicza.
Warto podkreślić hojność uczniów, która cieszy dyrekcje obu placówek edukacyjnych. Podczas bezpośrednich rozmów podkreślają zgodnie, iż są pod wielkim wrażeniem postaw swoich wychowanków, ich kreatywności oraz odruchów serc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie