Krotoszyn, piłka nożna - Astra przegrała z Baryczą

Anna Juskowiak
Niedzielny mecz Astry Krotoszyn z Barycz Janków Przygodzki zakończył się przegraną naszych piłkarzy 0:1

W ostatnią niedzielę, 7 października, piłkarze Astry rozegrali na krotoszyńskim stadionie mecz z drużyną Baryczy Janków Przygodzki.

Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Trenerzy obu drużyn nie wprowadzili też zmian w składach obu zespołów. Druga część rozgrywek zaczęła się bardziej dynamicznie. Gospodarze postawili na grę ofensywną, ale ich ataki kończyły się zbyt wcześnie albo były zbyt mało skuteczne.

Już na początku drugiej połowy w Astrze nastąpiły pierwsze roszady. W składzie gości również wprowadzone zostały zmiany, które okazały się bardziej korzystne. Astra konstruowała akcję skrzydłami, ale i taka taktyka nie pomogła. Najbliższy zdobycia bramki dla naszej drużyny był Adam Szych, ale bardzo dobrze spisał się bramkarz gości i skutecznie obronił jego strzał.

Kolejne minuty meczu również nie przyniosły Astrze punktów, ponieważ strzały były niecelne albo blokowane przez bramkarzy. Waldemar Wronecki, komentator rozgrywek przyznaje, że mecz Astry nie należał do najlepszych, a piłkarze nie wykorzystali wielu szans na zdobycie punktów.

86. minuta okazała się dla gości szczęśliwa, ponieważ punkt dla swojej drużyny zdobył Damian Grzegorowski. Taka punktacja utrzymała się do końca meczu. Astra przegrała niedzielne rozgrywki z Baryczą 0:1. Aktualnie Astra niezmiennie zajmuje piąte miejsce w tabeli z 16. punktami.

W składzie Astry zagrali: Piotr Półtaraczyk, Rafał Brink, Tomasz Domagała, Ryszard Idkowiak, Dariusz Hylewicz, Michał Potarzycki (Karol Swora), Adam Adamski (Daniel Olejnik), Adam Szych (Henryk Krawczyk), Adrian Sójka, Mateusz Marciniak i Mateusz Nowak.