Krotoszyn: Najpierw kanalizacja, potem nawierzchnia

Marcin Szyndrowski
Marcin Szyndrowski
Kiedy w ubiegłym roku podczas Święta Ulicy mieszkańców Konstytucji 3 Maja deklarowano, że na poważnie Powiatowy Zarząd Dróg zajmie się tym obszarem miasta mało kto dawał temu wiarę.

Dziś już wiadomo, że zmienia się tam na lepsze. Nie tak dawno zakończono budowę ścieżek pieszo-rowerowych w tym miejscu. Aż do dworca PKS, po stronie PKS-u stary chodnik został zerwany i została zrobiona nowa nawierzchnia z kostki betonowej bezfasowej, tak ułożona, że z koloru czerwonego powstała ścieżka dla rowerów, dwumetrowej szerokoścki, która umożliwia ruch w dwie strony. Natomiast pozostała część do granicy terenu przeznaczona jest do ruchu pieszego.
Mieszkańcy w większości doceniają tę inwestycję, która pochłonęła sporo pieniędzy. – Teraz jeszcze jakby nam tutaj nawierzchnię ulicy wyremontowali to już na ładnych parę lat spokój z ulicą Konstytucji by był – mówią mieszkańcy.
Powiatowy Zarząd Dróg już o tym myśli. Nowa nawierzchnia to jednak bardziej złożony temat. – Na tą chwilę jeżeli chodzi o ulicę Konstytucji to prawej stronie wybudowany już jest ciąg pieszo-rowerowy. Nie mówi się póki co o robotach nawierzchniowych na tej ulicy, ponieważ na tamtym obszarze jest planowana modernizacja kanalizacji sanitarnej i deszczowej w zakresie ulicy Kle-mczaka od centrali nasiennej i ulicy Benickiej oraz ulicy Masłowskiego w kierunku ulicy Konstytucji 3 Maja. W związku z tym, jak będzie robiona ta modernizacja, to może zajdzie też potrzeba innych prac – mówi Krzysztof Jelinowski, dyrektor PZD.

Kiedy miałyby ruszyć pierwsze prace związane z modernizacją kanalizacji? Nie prędzej aż powstanie dokumentacja na tę ważną inwestycję. – To wszystko jest na razie w sferze planowania, ale myślę, że niedługo wystąpimy już po potrzebną dokumentację – dodaje Krzysztof Jelinowski. Mieszkańcom ulicy Konstytucji 3 Maja nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać, a to potrafią z pewnością, bowiem na nowe chodniki też czekali sporo czasu. Najważniejsze, że ulica nie pozostaje w próżni, a kolejne inwestycje są już planowane.

Źródło: dzień dobry tvn

center>

Wideo

Dodaj ogłoszenie