Krotoszyn: Młodzież z Zespołu Szkól Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie pomogła potrzebującym

Paweł Krawulski
Paweł Krawulski
Grzegorz Pierzchała
Udostępnij:
Akcja charytatywna zorganizowana z myślą o potrzebach osób potrzebujących zakończyła się ogromnym sukcesem. Młodzież w ten sposób pokazała po raz kolejny, że empatia i właściwa postawa, to nie tylko pusty slogan, ale wartości, którymi się żyje na co dzień.

Jest to oczywiście zgodne z misją szkoły. Dyrekcja i zatrudnione tam grono pedagogiczne nieustanie przypomina, że oprócz wiedzy i umiejętności, absolwenci mają kierować się właściwą postawą w życiu. Jest nią empatia, czyli umiejętność zrozumienia innych ludzi oraz zdolność współodczuwania z nimi ich uczuć, a także emocji. Jest to dar wczuwania się w sytuację innych ludzi i zrozumienia motywów nimi kierujących, jako źródeł ich decyzji i postaw. Według tej definicji działa młodzież ZSP nr 2.

Z tego powodu ta zasłużona dla Krotoszyna placówka oświatowa, bierze czynny udział w rożnego rodzaju akcjach charytatywnych. Z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, młodzież postanowiła, za radą pomysłodawcy dyrektora Romana Olejnika, zbierać produkty żywnościowe w krotoszyńskich marketach. Cel był ambitny.

Trzeba było zorganizować 125 paczek wypełnionych po brzegi produktami żywnościowymi. Dlaczego tyle. –

Takie zapotrzebowanie zgłosił nam Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszynie, który był również współorganizatorem tej akcji-

wyjaśnia dyrektor. Akcja wymagała zatem szerokiej współpracy. Warto zaznaczyć, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pomogło wolontariuszom w zbieraniu żywności w marketach. Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw przekazało natomiast środki pieniężne. Pokaźną kwotę zebrali i przekazali krotoszyńscy radni Rady Miasta i Gminy. Na tę akcję z własnych środków przekazali ponad 1000 zł. Zebrane pieniądze i środki zostały rozdysponowane przez organizatorów, którzy przygotowali świąteczne paczki. W ten sposób osiągnięto zamierzony cel.

Jednak o czym wspomina w podczas rozmowy Olejnik uzyskano coś znaczne cenniejszego. Jest nim poczucie satysfakcji oraz realna pomoc ludziom znajdującym się w potrzebie. To szczególne ważne w czasach pandemii koronawirusa i w okresie przygotowań do rodzinnych, pełnych ciepła świat Bożego Narodzenia

Dyrektor, za naszym pośrednictwem jako pomysłodawca i główny organizator akcji, dziękuje wszystkim darczyńcom, mieszkańcom Krotoszyna i okolic za produkty, które wkładali do koszyków z myślą o potrzebujących i bezdomnych. Osobne podziewanie należy złożyć młodzieży ZSP nr 2 za bezinteresowne zaangażowanie się w zbieranie żywności i przygotowanie paczek świątecznych. Paczki już są gotowe i czekają na dostarczenie przed świętami do rąk tych, którym z różnych powodów losowych jest trudno zaopatrzyć się w świąteczne produkty.
Paczki czekają do odbioru w MGOPS w Krotoszynie. –

Cieszę się ogromnie, że ta akcja miała tak szeroki odzew i cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem tak wielu osób. Wspólnie uczyniliśmy wiele dobrego-

mówi. Zaznacza przy tym, iż ze względu na obostrzenia pandemiczne tradycyjnej wigilii w murach szkoły nie zorganizuje. Zastąpią je przekazywane potrzebującymi paczki świąteczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie