Kolejny tenisowy memoriał im. Andrzeja Lesinskiego w Kobylinie za nami

Marcin Szyndrowski
UMiG Kobylin
W tym roku pierwszy raz były to zawody otwarte dla wszystkich zainteresowanych tenisistów. Organizatorami zawodów byli: LKS Spółdzielca Kobylin, LZS z terenu gminy oraz Urząd Miejski Kobylin.

Uczestników powitał i oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński.
Frekwencja dopisała. W zawodach wzięło udział 70 zawodników, którzy zostali podzieleni na kategorie wiekowe. Same mecze przy kilku stołach stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a często o wygranej decydowały ostatnie piłki. Było zatem emocjonująco do samego końca.
W kat. rocznik 2006 i młodsi wygrał niepokonany Antoni Frąckowiak z Kobylina, który pokonał kolejnych na podium Mikołaja Nowakowskiego z Ro-szek i Miłosza Kołodziejskiego ze Zdun. Wśród dziewcząt najlepsza była Magdalena Marciniak przed Rozalią Rolnik i Ane-tą Szymańską (wszystkie z Ku-klinowa).
W kat. rocznik 2005 - 2002 wygrał Eryk Sarbinowski z Bo-dzewa. Za nim znaleźli się: Kacper Waszyński z Zalesia Małego oraz Bartosz Nowakowski z Ro-szek. Wśród dziewcząt zwyciężyła Agata Szczotka z Bożacina przed Olgą Zydorczyk ze Zdun i Anitą Łęcką z Kobylina.
W kat. open bez licencji wygrał Damian Filipiak z Jarocina. Drugi był Łukasz Kusterka z Łagiewnik, a trzeci Adam Ma-tuszak z Gostynia. Wśród licencjonowanych zawodników w kat. open zwyciężył Mateusz Jarus z miejscowości Sroki. Za nim uplasowali się kolejno: Dawid Jóźwiak i Bartosz Wasiółka (obaj z Niechłodu).
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary. Za drugie i trzecie miejsca były statuetki. Pierwsza trójka otrzymała medale i do szóstego miejsca nagrody, które wręczył burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński.
Fundatorem nagród, pucharów, statuetek i medali były Firmy Zakłady Mięsne BM Kobylin Paweł Matuszewski, Bol-sius Zalesie Małe oraz Urząd Miejski w Kobylinie.
Co równie istotne, w trakcie mistrzostw delegacja zawodników kobylińskiego klubu Spółdzielcy zapaliła znicz na grobie Andrzeja Lesinskiego, który zmarł w 2012 roku mając 63 la-ta. Od ponad czterdziestu lat związany z tenisem stołowym w Wielkopolsce. W latach 2007-2010 był min. trenerem I ligowego KS „Krotosz” Krotoszyn. Do końca życia działał aktywnie w swoim Klubie LKS „Spółdzielca” Kobylin. Cześć i pamięć temu wielkiemu człowiekowi i trenerowi.

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.