KOBYLIN: Otwarto strefę aktywności wielopokoleniowej przy ul. Grobla

Wiesław Zdobylak
Burmistrz Tomasz Lesiński z wykonawcą inwestycji Januszem Piskorskim, szefem firmy JAN-BUD z Zalesia Wielkiego.
Burmistrz Tomasz Lesiński z wykonawcą inwestycji Januszem Piskorskim, szefem firmy JAN-BUD z Zalesia Wielkiego. UM Kobylin
W poniedziałek 29 października w Kobylinie nastąpił odbiór techniczny Otwartej Strefy Aktywności, czyli terenu rekreacyjnego przy ul. Grobla sprzyjającego aktywności fizycznej wielu pokoleń. Odbioru dokonał burmistrz Tomasz Lesiński.

Kolejna inwestycja w najbardziej znanym rejonie rekreacyjnym Kobylina, czyli przy ul. Grobla, realizowana była w ramach rządowego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym i sfinansowana w części (50 tys. zł) ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Do użytku mieszkańców oddano Otwartą Strefę Aktywności (OSA), w której znajdują się liczne urządzenia zabawowe (karuzele, bujaki, tory przeszkód), ale też urządzenia rekreacyjne przeznaczone dla osób dorosłych. Jednym słowem, w tym miejscu zadbano o zabawę i rekreację zarówno dzieci jak i ich rodziców i dziadków poprzez udostępnienie sprawnościowego placu zabaw.
Koszt wybudowania Otwartej Strefy Aktywności zamknął się w kwocie 133 tys. 629 zł. Wykonawcą inwestycji był Zakład Budowlany JAN-BUD Janusza Piskorskiego z Zalesia Wielkiego w gminie Kobylin.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie