Kobylin i Sulmierzyce podsumowały efekty programu "Umiem pływać" [FOTO]

Wiesław Zdobylak
W programie "Umiem pływać" wzięło udział 100 uczniów klas I-III szkół podstawowych w Kobylinie i Sulmierzycach
W programie "Umiem pływać" wzięło udział 100 uczniów klas I-III szkół podstawowych w Kobylinie i Sulmierzycach UM Kobylin/Mariola Wojciechowska /UM Sulmierzyce
Wraz z końcem roku budżetowego dwie krotoszyńskie gminy – Kobylin i Sulmierzyce – podsumowały efekty realizowanego w tamtejszych szkołach programu rządowego „Umiem pływać”. Od września do grudnia 2018 roku w organizowanym przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu programie lekcji nauki pływania wzięło ogółem udział 100 uczniów klas I-III tamtejszych szkół.

Program „Umiem pływać” organizowany był przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu i sfinansowany został po złożeniu odpowiedniego wniosku i oferty ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz gmin Kobylin i Sulmierzyce. Zajęcia sportowe, obejmujące naukę pływania dla uczniów klas I-III (Szkoła Podstawowa im. J. Tuwima w Kobylinie) i II-III (Szkoła Podstawowa im. S.F. Klonowicza w Sulmierzycach), rozpoczęły się w połowie września i potrwały do końca listopada 2018 roku (Sulmierzyce) lub do końca grudnia 2018 roku (Kobylin). Cały cykl nauki pływania pod okiem profesjonalnych instruktorów pływania obejmował 10 dwugodzinnych (godzina lekcyjna)wypadów na krytą pływalnię Wodnik w Krotoszynie. Frekwencja uczniów na zajęciach była bardzo wysoka.
Oficjalnie zapisanych na zajęcia było 100 uczniów: 60 z Kobylina i 40 z Sulmierzyc. Opiekę na basenie zapewniali instruktorzy pływania z Wodnika oraz nauczyciele, będący wychowawcami dzieci. Na przykład kobylińskimi pierwszo-, drugo- i trzecioklasistami opiekowały się Donata Jankowska-Majnert, Paulina Majnert-Walkowiak, Magdalena Konieczna i Róża Gabryelczyk. Dzieci, które wzięły udział w programie miały możliwość oswoić się z wodą i uczyć się pływać, zdobyły sprawności: rybka, foka, nurek i delfinek. W ostatnim dniu realizacji programu „Umiem pływać” zorganizowano zawody w pływaniu, podczas których dzieci mogły wykazać się nabytymi umiejętnościami.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie