KOBYLIN: Festiwal pieśni ludowej, biesiadnej i patriotycznej w Kuklinowie [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
W sobotę 6 października w Kuklinowie w sali wiejskiej "Ostoja" odbył się przegląd zespołów ludowych, biesiadnych i patriotycznych "Muzykowanie naszą pasją". Wystąpiło aż 12 zespołów z powiatu krotoszyńskiego i regionu.

Do Kuklinowa przyjechało na wspólną zabawę i śpiew 12 amatorskich zespołów prezentujących różne gatunki muzyki: Ale Babki z Rozdrażewa, Biadkowianki, Łąkocanie, Lutogniewianie, Łagiewniczanki, Złote Kłosy z Bonikowa, Familia z Kuklinowa, chór parafialny ze Staregogrodu, kapela Furmany z Gorzyc, Kapela z Klina, Orkiestra Dęta z Kobylina i kuklinowska kapela szkolna nie posiadająca jeszcze nazwy.
Program festiwalu obejmował wykonanie przez każdy zespół 4 piosenek biesiadnych i jedna patriotyczną, związaną ze stuleciem odzyskania niepodległości.
W śpiewaczym spotkaniu wzięło udział ok.180 osób. Na zakończenie występu każdy zespół otrzymywał z rąk burmistrza Tomasza Lesińskiego i prezesa Stowarzyszenia Radosława Koniecznego pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz skromne upominki.
To była druga już edycja festiwalu zorganizowana w Kuklinowie. Miejscowe gospodynie i gospodarze zadbali o wspaniałą oprawę wydarzenia, słodkie ciasta i napoje, czyli doskonały poczęstunek.

oprac. Wiesław Zdobylak

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie