KOBYLIN: Dobiega końca przebudowa budynku dawnego kina Świt na Gminne Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Prace przy przebudowie dawnego kina “Świt” przy ul. Strzeleckiej w Kobylinie dobiegły końca. Powstanie tam Gminny Ośrodek Kultury
Prace przy przebudowie dawnego kina “Świt” przy ul. Strzeleckiej w Kobylinie dobiegły końca. Powstanie tam Gminny Ośrodek Kultury UM Kobylin
Udostępnij:
Dobiegają końca prace przy przebudowie dawnego kina Świt w Kobylinie na Gminny Ośrodek Kultury. Oficjalne otwarcie nowego obiektu nastąpi pod koniec maja. Koszt przebudowy zamknął się w kwocie 116 tys. zł.

W ostatnich dniach kwietnia trwały prace wykończeniowe przy przebudowie budynku dawnego kina Świt przy ul. Strzeleckiej w Kobylinie na Gminne Centrum Kultury. Prace wykonuje firma budowlana z Kobylina, a szacunkowy koszt tej inwestycji gminnej powinien się zamknąć w kwocie 116 tys. zł.
Przebudowa zdewastowanego budynku dawnego kina Świt na Gminny Ośrodek Kultury to jedna z najbardziej oczekiwanych przez lokalną społeczność inwestycji, mających realny i bardzo wymierny wpływ na życie codzienne mieszkańców nie tylko miasta Kobylin, ale i terenów wiejskich. Wielokrotnie sami radni wyrażali chęć i wolę przystosowania niektórych pomieszczeń dla potrzeb działających w mieście i gminie stowarzyszeń oraz organizacji, w tym seniorskich. Mało tego, wiele osób oczekuje, że po zakończeniu modernizacji reaktywowane będzie samo kino, a przynajmniej powstanie możliwość organizowania od czasu do czasu seansów filmowych.
Prace przy modernizacji budynku byłego kina Świt rozpoczęły się w 2018 roku. Wtedy, w ramach pierwszego etapu prac, wymieniono drzwi i okna. Teraz przyszła kolej na modernizację i odnowienie poszczególnych pomieszczeń, hallu oraz wymianę instalacji grzewczej. Całość prac kosztować będzie 116 tys. zł.
Burmistrz Tomasz Lesiński jest bardzo zadowolony z postępu prac. – Podjąłem starania o budowę domu kultury, na
wzór innych naszych gmin. W tamtym roku wymienialiśmy stolarkę okienną i drzwiową. Teraz połączono salkę użytkowaną przez klub sportowy Piast z hallem, który został kompleksowo odnowiony. Mam nadzieję, że wszystko będzie na tyle zrobione, że Gminny Ośrodek Kultury będzie mógł ruszyć już w maju – zapewniał mieszkańców podczas wyborów wiejskich włodarz gminy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie