KOBYLIN: 52 tys. zł dotacji na sprzęt dla kobylińskich OSP

Wiesław Zdobylak
Urząd Miejski Kobylin
Udostępnij:
W piątek 28 września w Poznaniu burmistrz Kobylina podpisał umowę z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu o dotację w wysokości 52 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości na zakup nowoczesnego sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Kobylin.

Uroczystość podpisania umowy o przyznaniu jednostkom OSP w gminie Kobylin dotacji w wysokości 52 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości miała miejsce w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
W uroczystości wzięli udział burmistrz miasta i gminy Kobylin Tomasz Lesiński, skarbnik gminy Kobylin Jolanta Nowak oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości i były sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak, w towarzystwie pracowników Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Zgodnie z podpisaną w piątek 28 września umową dotacja celowa Ministerstwa Sprawiedliwości ma być przeznaczona na zakup najpotrzebniejszego sprzętu i wyposażenia na rzecz ochotniczych straży pożarnych. W zamyśle donatora wyposażenie kobylińskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w nowy sprzęt ma spowodować wzrost potencjału ratowniczego na terenie gminy Kobylin i stanowić duże wsparcie dla strażaków ochotników. To również realizacja obietnic złożonych kilkanaście miesięcy temu przez ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka.

Pieniądze z funduszu sprawiedliwości
Fundusz Sprawiedliwości – Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.
W jego ramach prowadzone są nabory wniosków w poszczególnych województwach na dotacje na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w nowoczesny sprzęt wykorzystywany do pomocy ofiarom przestępstw w miejscu ich popełnienia. Dlatego najczęściej z tych środków zakupowany jest drobny sprzęt ratunkowy, taki jak zestawy do rozcinania karoserii samochodowych, sprzęt medyczny, kołnierze ortopedyczne itp
Warto podkreślić, że kilka miesięcy temu nowy minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zapowiedział, że w tym roku do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju popłynie z budżetu państwa pomoc finansowa w wysokości ponad 137 mln zł. To o około 13 mln zł więcej niż w roku ubiegłym.

+++

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Metabo

Metabo Power Maxx BS Quick (600156500)

615,00 zł284,99 zł-54%
miejsce #3

Makita

Makita HP457DWE

911,99 zł611,90 zł-33%
miejsce #4

Makita

Makita Dhp485Rfj

1 273,02 zł970,00 zł-24%
miejsce #5

Stanley

Stanley FMC625D2

463,00 zł
miejsce #6

Einhell

Einhell 4513914

209,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Bank Światowy alarmuje: ryzyko głodu na świecie jest nadal wysokie

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie