Justyna Karolczak siódma wśród kobiet w poznańskim maratonie [FOTO]

Adrian Femiak
Zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn w Poznaniu triumfowali zawodnicy z Afryki.

Biegacze, którzy stanęli na starcie 21. edycji Poznań Maratonu, tradycyjnie mieli do pokonania królewski dystans 42,195 km. Wśród startujących znalazła się także mocna ekipa z krotoszyńskiego klubu KS Krotosz.

- Zmieniona trasa poznańskiego maratonu dla większości biegaczy nie okazała się jednak szybsza, wręcz przeciwnie – druga część maratonu po raz kolejny pokazała jak wiele pokory trzeba mieć do tego dystansu. Na szczęście kibice w stolicy Wielkopolski stanęli na wysokości zadania, a głośny doping ułatwiał pokonanie maratońskich kilometrów i dotarcie z uśmiechem do mety - przyznają krotoszyńscy biegacze.

Najlepszy czas wśród krotoszyńskich biegaczy wykręciła Justyna Karolczak, która jako druga Polka zameldowała się na mecie z czasem 2:49:30. Jednocześnie Justyna zajęła wysokie 7. miejsce w klasyfikacji OPEN Kobiet oraz zwyciężyła kategorię wiekową K30. Podczas biegu w Poznaniu na dystansie maratońskim zadebiutowały Patrycja Domagała (4:30:08) oraz Marika Mroczkowska (4:31:28 PB), zaliczając bardzo udany debiut na dystansie 42 kilometrów.

Natomiast poznański maraton został jednak zdominowany przez zawodników z Afryki, którzy ustanowili nowe rekordy trasy, zarówno wśród kobiet i mężczyzn, a także zajęli czołowe miejsca w klasyfikacjach generalnych. Wśród mężczyzn zwyciężył Bazu Hayla z Etiopii, który w czasie 2:11:26 ustanowił nowy rekord trasy. Zaś wśród kobiet tryumfowała Kenijka Caroline Kilel z rekordem trasy kobiet 2:27:00. Pierwszy na mecie Polak, Krzysztof Gosiewski ukończył bieg z czasem 2:20:48 na 7. miejscu OPEN, natomiast pierwsza Polka Monika Brzozowska (2:46:44), była jednocześnie 6. kobietą na mecie.

Wyniki pozostałych zawodników KS Krotosz:

Artur Marek (3:15:12), Karol Olejniczak (3:16:17), Patryk Karwik (3:21:43), Piotr Grzempowski (3:28:05), Bogumil K-ka (3:28:43 PB), Czesław Sienkiewicz (3:48:54), Szymon Szyrner (3:52:47 PB), Krzysztof Kasprzak (4:05:30), Rafał Sójka (4:15:59), Robert Domagała (4:30:07), Joanna Olejniczak (4:49:52), Krzysztof Zaradniak (4:50:29), Piotr Tyczyński (5:21:59) i Mariusz Basiński (5:49:55).

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe