Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeszcze więcej miejsc integracji społecznej, rekreacji i edukacji w gminie Kobylin

Marcin Szyndrowski
Marcin Szyndrowski
arch. Łukasz Cichy
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 29 czerwca podpisał umowę z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na realizację operacji pn. „Tworzenie miejsc integracji społecznej, rekreacji i edukacji w gminie Kobylin”.

Operacja ma służyć aktywizacji mieszkańców wsi (zwłaszcza dzieci i młodzieży, także dorosłych) oraz przyczyniać się do powstawania nowych miejsc integracji społecznej, rekreacji i edukacji na obszarach wiejskich, a także polepszaniu zarządzania lokalnymi zasobami. Operacja ta ma sprzyjać aktywizacji społeczności wiejskich poprzez włączenie mieszkańców wsi do planowania i wdrażania lokalnych inicjatyw.

Planuje się, iż w wyniku realizacji operacji osiągnięte zostanie m.in.: poznanie kompetencji, umiejętności i marzeń dzieci i młodzieży gminy Kobylin oraz potrzeb społecznych dorosłych mieszkańców szansą dla tworzenia partnerstw na rzecz realizacji projektów (z uwagi na COVID-19 uczniowie szkół będą brali udział w geoankiecie);
udział w warsztatach mieszkańców gminy na rzecz ukształtowania miejsca integracji społecznej, rekreacji i edukacji (proces facylitacji); stworzenie 10 koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznych na terenie gminy Kobylin dla wykreowania miejsc pracy i zamieszkania gminy Kobylin i dających podstawę ubiegania się o środki finansowe na zagospodarowanie przestrzeni wspólnych (społecznych); integracja społeczna osób z terenów gminy Kobylin (starszych, młodzieży, niepełnosprawnych i osób wykluczonych społecznie) poprzez udział w warsztatach i poszerzenie swojej wiedzy o potrzebach, kompetencjach, umiejętnościach i marzeniach mieszkańców gminy;
wydanie publikacji z wykazem dobrych i złych przykładów aranżacji przestrzeni gminy Kobylin oraz pomysłami na kreowanie 10 miejsc integracji społecznej, rekreacji i edukacji; wykorzystanie wyników operacji przez osoby decydujące o rozwoju wsi dla zachowania ładu przestrzennego w miejscowościach gminy Kobylin oraz dla utworzenia Strategii Rozwoju Gminy.

Budżet operacji to 47 223,90 zł. Kwota kosztów kwalifikowalnych wynosi: 35 890,20 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Partnerami dodatkowymi w operacji są: Gmina Kobylin, Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie, firma Michnowicz Staszewski Architekci. Czas realizacji operacji do 31 października br.

źródło gmina Kobylin.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie

Koronawirus w Polsce i na świecie. W piątek 23 242 nowe zaka...

Pan Tomasz w kościele pw. św. Stanisława wciąż się modli. Woli jednak przebywać tam sam na sam z Bogiem...

Tomaszu, tylko nie mów nic nikomu! Wywiad z ofiarą molestowa...

Krotoszyńskie muzeum i galeria Refektarz już otwarte. Wpadli...

Drużyna LKS Ceramika Krotoszyn na początku lat 90-tych: sędzia Zenon Ratayczyk, trener Lech Pauliński, Piotr Nowakowski, Marek Patalas, Romuald Ratayczyk, Wiesław Wojtkowiak, Grzegorz Zieliński, Andrzej Piechocki, Dariusz Drewniak, Ryszard Smal, Adam Panek, Mariusz Kaczmarek, Tomasz Wudarski, Paweł Nowak i Wojciech Wala.

SPORT: LKS Ceramik Krotoszyn ma już 50 lat. Poznajcie bogatą...

Eksploracja dawnego zakładu Bakutil w Baszkowie. Zobaczcie n...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto