Jakub Brylewski z LKS Ceramika brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów [ZDJĘCIA + FILM]

Marcin Szyndrowski
Bardzo dobre informacje dopłynęły do nas z Dortmundu, gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Europy Juniorów w zapasach w stylu wolnym i klasycznym. Nasz zapaśnik - Jakub Brylewski wywalczył w kategorii 120 kg brązowy medal

W 1/8 turnieju Jakub uporał się z zawodnikiem z Bułgarii - Uladzislau Asipenkę 3:1. Następnie w ćwierćfinałach uległ Hovhannes'owi Mahgakyan'owi z Armenii 0:4. Nie poddał się jednak i w repasażach pokonał Ukraińca - Romana Dovhaliuka 4:0. To dało mu możliwość walki o brąz. Przeciwnikiem był Onur Alkanoglu z Turcji, którego nasz zawodnik pokonał 4:2. Gratulujemy!