HOKEJ - Warta Poznań znów wygrała i jest na czele

Jacek Pałuba
W meczu z Pocztowcem pod bramką poznańskiej Warty bardzo często było niezwykle gorąco Sławomir Seidler
Po dwóch kolejkach ligowych rozgrywek hokeistów na trawie, liderem tabeli jest poznańska Warta. Zieloni po raz ostatni mistrzem Polski byli 30 lat temu. Czyżby w tym sezonie chcieli nawiązać do najwspanialszych chwil w historii klubu?

Odpowiedź na to pytanie z pewnością poznamy dopiero wiosną przyszłego roku. Tymczasem Warta wygrała w tym sezonie po raz drugi i przewodzi ligowej stawce.

Zieloni nie byli faworytem w pojedynku z poznańskim Pocztowcem. Tymczasem zespół trenera Dariusza Markiewicza prowadził pewnie z pocztowcami po pierwszej połowie 2:0. Po przerwie hokeiści trenera Zbigniewa Rachwalskiego zagrali zdecydowanie lepiej. Systematycznie odrabiali straty, aby dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem wyjść na prowadzenie 3:2. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu wydawali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Jednak podobnie jak tydzień wcześniej w Środzie Wielkopolskiej, pocztowcy popełnili proste błędy, a Warta to wykorzystał w 69. minucie i doprowadziła do remisu.

Karne zagrywki po raz drugi w tym sezonie okazały się dla Pocztowca przegrane. Zieloni zwyciężyli 2-1 i z dorobkiem pięciu punktów objęli prowadzenie w tabeli. Z kolei podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego muszą popracować nad rzutami karnymi, aby w końcu skutecznie je wykonywać, bo na razie robią to zdecydowanie źle.

Ciekawie było także w trzech innych spotkaniach drugiej kolejki. Poznańscy akademicy, którzy mimo porażki w pierwszym meczu z Pomorzaninem Toruń zaprezentowali się z dobrej strony, tym razem pokonali w Gnieźnie Start 5:2.

Wyrównana walka na boisku przy ul. Paczkowskiego trwała przez pierwszą połowę. Gospodarze prowadzili 1:0, aby potem przegrywać 1:2. W końcówce tej części Start doprowadził do wyrównania. Po przerwie długo żadnej z drużyn nie udawało się przełamać obrony rywali. Wreszcie zrobili to poznaniacy i w ciągu dwóch minut zdobyli dwa gole. W samej końcówce akademicy strzelili jeszcze jedną bramkę i pokonali Start 5:2.

Jeszcze więcej emocji było w drugim gnieźnieńskim spotkaniu Stelli z Polonią Środa. Gospodarze rozpoczęli znakomicie, bo po ośmiu minutach prowadzili 2:0. Średzianie uspokoili jednak grę i w końcówce pierwszej odsłony odrobili straty. To sprawiło, że w drugiej połowie obie ekipy dążyły za wszelką cenę do zwycięstwa. Stella wykorzystała w końcu krótki róg w 59. minucie, ale pięć minut później goście wyrównali. Wydawało się, że po raz kolejny w tym sezonie dojdzie do karnych zagrywek. Ale gnieźnianie zadali decydujący cios trzy minuty przed końcem i wygrali 4:3, zdobywając trzy punkty.

Interesujące widowisko obejrzeli też kibice na Pałukach. W derbowym pojedynku Gąsawa przegrała z Rogowem 3:5. Rzadko spotykaną skutecznością popisał się w tym pojedynku zawodnik Rogowa Karol Majchrzak, który zdobył wszystkie bramki dla swojego zespołu. Trzy gole zdobył po udanych akcjach, a dwa strzelił po krótkich rogach. Zespół Gąsawy, jako jedyny w rozpoczętych przed tygodniem rozgrywkach, nie zdobył jeszcze ani jednego punktu.

W minionej kolejce nie odbyło się spotkanie Pomorzanina Toruń z Grunwaldem Poznań, dwóch najlepszych drużyn minionego sezonu. Mecz został przełożony na 12 października.

Wyniki drugiej kolejki
Warta Poznań - Pocztowiec Poznań 3:3 (2:0), karne 2-1. Bramki: T. Wachowiak (17-kr), Poszwa 2 (26, 69) - K. Rachwalski (46), M. Juszczak (57-kr), D. Rachwalski (60); karne: Walkowiak 2 - D. Rachwalski.
Start Gniezno - AZS AWF Poznań 2:5 (2:2). Bramki: P. Mikuła (10), Wejerowski (32) - F. Bratkowski (6), Kozan (22), Kosmaczewski (53), Fedejko (55), T. Górny (69).
LKS Gasawa - LKS Rogowo 3:5 (2:1). Bramki: Wrzesiński (7), Warkoczewski (18), Kaczmarek (68) - K. Majchrzak 5 (17, 37, 42-kr, 57, 58-kr).
Stella Gniezno - Polonia Środa 4:3 (2:2). Bramki: Tomczak 2 (1-kr, 59-kr), Bździak (8), Lewartowski (67) - Banaszak (30), Jagodziński (35), Mroczyński (64).