Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

HIPOKRATES WIELKOPOLSKI 2019: Głosujemy na naszych liderów w finale Wielkopolski

Milena Kochanowska, Marcin Szyndrowski
Zakończył się powiatowy etap prestiżowego plebiscytu HIPOKRATES WIELKOPOLSKI, w którym wybraliśmy najlepszych lekarzy, pielęgniarki i placówki medyczne w naszym powiecie. Na zwycięzców czekają prestiżowe tytuły, statuetki oraz cenne nagrody, które wręczymy podczas uroczystej gali.

W kat. Lekarza Rodzinnego w powiecie krotoszyńskim zwyciężył Maciej R. Hoffmann, NZOZ Przychodnia "Familia", Krotoszyn – 561 głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Ilnicka-Grzymska,  Przychodnia Zdrowia Nowa-Med - 77 głosów, a na trzecim znalazła się Elżbieta Staniów, Praktyka Lekarska Elżbieta Staniów, Krotoszyn - 15 głosów.

Nasz lider to lekarz z pasją i z powołania. – Praca z ludźmi jest fascynująca. Ja nie mógłbym jednostajnie pracować na taśmie montażowej, za bardzo lubię urozmaicenia. Ale mroczna strona tych urozmaiceń to m.in. właśnie naprzemiennie sukcesy i porażki. Szczególnie gdy pracuje się z ludźmi chorymi. Największą porażką dla normalnego lekarza jest bezradność w walce ze śmiertelną chorobą jego pacjenta. Rodzinnego dotyczy to chyba szczególnie. Bo lekarz POZ ma kontakt ze swoimi pacjentami często i to zwykle przez wiele lat. W odróżnieniu od swoich kolegów z poradni specjalistycznych, którzy pacjenta widują raz na ileś tam miesięcy, lekarz rodzinny często wręcz zaprzyjaźnia się z podopiecznymi. Pamięta szczegóły z ich życia rodzinnego, zna ich zainteresowania, troski, marzenia… Z wieloma jestem po imieniu. Dlatego śmierć moich pacjentów bywa dla mnie osobistą porażką. A sukcesy? Dla mnie sukcesem jest to, że chyba jestem akceptowany przez pacjentów, skoro liczba moich podopiecznych od lat nie zmniejsza się, tylko powoli stale rośnie. Za sukces uważam także to, że mam sporo pacjentów z gmin ościennych: Milicz, Pogorzela, Koźmin Wlkp., Ostrów Wlkp.… I to od wielu lat. Z tego jestem naprawdę bardzo zadowolony. To daje mi siłę do działania - mówi Maciej Hoffmann.

W kat. Pediatra Roku wygrał Adam Szmigiel, Prywatny gabinet lekarski, Krotoszyn - 11 głosów. Na dalszych miejscach uplasowali się: Jarosław Konieczny, Avicenna, Kobylin i Ewa Stawowa-Maleszka, Przychodnia nad Stawem, Koźmin Wielkopolski.

Nasz lider jest w Krotoszynie bardzo cenionym pediatrą. Mieszkańcy doceniają jego profesjonalizm. - Najlepszy lekarz w okolicy. Bardzo miły, moja córeczka uwielbia do niego jeździć. Dzięki leczeniu u Pana Szmigla moje dziecko prawie nie choruje, a nawet jeśli złapie coś w przedszkolu to kończy się na katarku. Jeździmy do niego już trzy lata i nie zamienimy na innego - mówi jedna z mam. Takich opinii jest więcej. - Doskonały lekarz, który rozumie i słucha rodzica. Nie przepisuje od razu antybiotyku. Spokojne i pełne profesjonalizmu podejście - dodaje inny mieszkaniec miasta.

Wśród Stomatologów Roku głosowali państwo tylko na Renatę Jakubowską, Prywatny Gabinet Stomatologiczny, Krotoszyn. Uzyskała ona liczbę 22 głosów i awans do etapu wojewódzkiego.

- Pani doktor uporała się bardzo szybko z moim ogromnym problemem jakim okazał się torbiel, który objął cały korzeń zęba. Nie obyło się oczywiście bez antybiotyków. Ale kolejna wizyta przebiegła mega sprawnie, a ząb został usunięty w kilka sekund. Serdecznie polecam panią Renatę Jakubowską - to jeden z wielu pozytywnych komentarzy nt. pani stomatolog, która w swoim gabinecie oferuje wiele rzeczy. Są to kolejno: Leczenie próchnicy zębów, leczenie endodontyczne, extrakcje zębów, leczenie nadwrażliwości, wybielanie zębów, scaling z piaskowaniem, zdjecia rtg zębowe (punktowe), leczenie protetyczne - mosty , korony porcelanowe cyrkonowe, protezy ruchome akronowe , biocetalowe itp.

W kat. Pielęgniarka Roku walka była zacięta do samego końca. Wygrała z liczbą 360 głosów Danuta Deringer, ZOL Krotoszyn. Za nią znalazły się: Justyna Skołuda, Szpital Powiatowy W Krotoszynie - 248
głosów i Katarzyna Kaszuba, NZOZ Nowamed, Krotoszyn - 155 głosów.

Nasza liderka jest zastępcą kierownika Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego w Krotoszynie. Pani Danuta sumiennie i z powołaniem wykonuje swoją pracę wpisaną w misję placówki, jaką jest objęcie całodobową opieką i leczeniem chorych, którzy przebyli ostrą fazę leczenia szpitalnego, mają ukończony proces diagnozowania, leczenia operacyjnego lub intensywnego leczenia zachowawczego i nie wymagają już dalszej hospitalizacji.

W kat. Przychodnia Roku wygrała Przychodnia FAMILIA, Krotoszyn, ul. Mickiewicza 2A - 222 głosy. Drugie miejsce zajęła przychodnia NZOZ NOWAMED, Krotoszyn, ul. Mickiewicza 35 - 26 głosów, a podium zamknęła przychodnia Cermedic Krotoszyn, Krotoszyn z zaledwie jednym głosem.

KATEGORIE WOJEWÓDZKIE:
GINEKOLOG ROKU

Maciej Orzechowski, Gabinet Ginekologiczny Profemi, Krotoszyn; Gabriela Piaskowska, SPZOZ Krotoszyn, Krotoszyn

CHIRURG ROKU
Mieczysław Pełko, Prywatny Gabinet Chirurgii, Krotoszyn; Artur Szczepanek, Szpital Powiatowy, Krotoszyn.

KARDIOLOG ROKU
Maksymilian Taterka, ZOM CER-MEDIC, Krotoszyn.

ORTOPEDA ROKU
Woodhoo Kanchanlall, SPZOZ Krotoszyn, Krotoszyn.

FIZJOTERAPEUTA ROKU
Tomasz Baran, SPZOZ Krotoszyn, Krotoszyn.

RATOWNIK MEDYCZNY ROKU
Aleksandra Grobelna, SPZOZ Krotoszyn, Krotoszyn

FARMACEUTA – TECHNIK FARMACEUTYCZNY ROKU
Agnieszka Fabisiak, Apteka Parcelki, Krotoszyn.

SZPITAL ROKU
Szpital Powiatowy w Krotoszynie

Sprawdź aktualne wyniki etapu wojewódzkiego:
Wybierz kategorię i KLIKNIJ

Lekarz Rodzinny Roku
Pediatra Roku
Stomatolog Roku
Pielęgniarka Roku
Położna Roku
Przychodnia/ Gabinet Roku
Ginekolog Roku
Chirurg Roku
Kardiolog Roku
Ortopeda Roku
Fizjoterapeuta Roku
Ratownik Medyczny Roku
Farmaceuta/Technik Farmaceutyczny Roku
Szpital Roku

HIPOKRATES WIELKOPOLSKI 2019 to plebiscyt organizowany przez redakcję "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego oraz prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Partnerem merytorycznym plebiscytu jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Sprawdź wyniki etapu powiatowego:
Wybierz kategorię i KLIKNIJ

Lekarz Rodzinny Roku
Pediatra Roku
Stomatolog Roku
Pielęgniarka Roku
Położna Roku
Przychodnia/ Gabinet Roku

Jan Grabkowski, starosta poznański:Wszyscy wiemy, że praca w służbie zdrowia wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, nie zawsze jednak się zastanawiamy, z jak trudnymi sytuacjami stykają się jej pracownicy. Dlatego z ogromną przyjemnością po raz kolejny objąłem patronatem konkurs „Hipokrates Wielkopolski”. Jestem zdania, że każdy, kto wyróżnia się w swojej dziedzinie, kto z pasją robi to, co robi, powinien zostać zauważony i doceniony. W przypadku lekarzy, pielęgniarek czy farmaceutów jest to tym bardziej konieczne, im mocniej motywuje do jak najlepszej, wytrwałej pracy. Pokażmy osobom, które na co dzień troszczą się o nasze zdrowie i życie, że je szanujemy i widzimy ich poświęcenie. Serdecznie zachęcam do tego, by oddając głos, okazać im swoje wsparcie.

Starosta Jan Grabkowski zachęca do wzięcia udziału w plebiscycie Hipokrates - zobacz wideo:

Nasz plebiscyt to doskonała okazja do podziękowania tym, którzy na co dzień poświęcają wiele, aby ratować nasze życie i zdrowie. Wyróżniając w ten sposób swojego lekarza, ratownika medycznego, pielęgniarkę czy farmaceutę można okazać swoją wdzięczność i podziw dla ich ciężkiej pracy.

Do plebiscytu można zgłaszać kandydatów w następujących kategoriach powiatowych:

 • Lekarz Rodzinny Roku
 • Pediatra Roku
 • Stomatolog Roku
 • Pielęgniarka Roku
 • Przychodnia lub Gabinet Lekarski Roku

regionalnych:

 • Położna Roku

oraz wojewódzkich:

 • Ginekolog Roku
 • Chirurg Roku
 • Ortopeda Roku
 • Kardiolog Roku
 • Farmaceuta/Technik Farmacuetyczny Roku
 • Ratownik Medyczny Roku
 • Szpital Roku

Etap głosowania na kandydatów zgłoszonych w kategoriach powiatowych i regionalnej zakończy się 10 lipca. Do etapu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowani ci, którzy uzyskają największą liczbę punktów w poszczególnych kategoriach w swoich powiatach. Z każdego powiatu do etapu wojewódzkiego przejdzie zwycięzca głosowania i jedna placówka służby zdrowia.
Od początku głosowania liczone będą również głosy oddane na kandydatów we wszystkich kategoriach wojewódzkich. Zwycięzcy etapu powiatowego dołączą do nich wraz ze zdobytymi wcześniej punktami. Od 12 lipca rozpocznie się głosowanie na etapie wojewódzkim. Wezmą w nim udział zarówno kandydaci w dotychczasowych kategoriach wojewódzkich, jak i zwycięzcy etapu powiatowego.

Wielka Gala z wręczeniem nagród

Na początku września wszyscy zwycięzcy oraz laureaci z powiatów zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Hipokratesa Wielkopolski 2019, podczas której odbędzie się wręczenie nagród. Laureaci odbiorą medale z rąk starosty powiatu poznańskiego oraz nagrody, które wręczać będą profesor Andrzej Tykarski, rektor UMP, Jan Grabkowski starosta poznański oraz Adam Pawłowski, redaktor naczelny Głosu Wielkopolskiego.

ZOBACZ RELACJĘ Z OSTATNIEJ GALI

Dodatek "Głosu Wielkopolskiego" z laureatami

Po zakończeniu plebiscytu ukaże się dodatek "Głosu Wielkopolskiego" HIPOKRATES WIELKOPOLSKI 2019. W tym specjalnym, okazjonalnym wydaniu zaprezentujemy wszystkich zwycięzców naszego plebiscytu.
TAKI DODATEK PRZYGOTOWALIŚMY PO OSTATNIM PLEBISCYCIE:

Ważne terminy

 • Na nominacje do plebiscytu czekamy do piątku, 14 czerwca br.
 • Pierwszy, powiatowy i regionalny etap Plebiscytu będzie trwać od piątku, 7 czerwca 2019 roku do środy, 10 lipca do godziny 21 (o tej godzinie zakończy się głosowanie).
 • Drugi etap – wojewódzki finał Plebiscytu będzie trwać od piątku, 12 lipca od godziny 12 do piątku 19 lipca do godziny 21 (o tej godzinie zakończy się głosowanie).

Cenne nagrody

Etap powiatowy

Miejsce I

Kandydaci, którzy w pierwszym, powiatowym oraz regionalnym etapie Plebiscytu zajmą pierwsze miejsce w poszczególnych miastach, powiatach i regionach w kategoriach Lekarz Rodzinny Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku, Pielęgniarka Roku, Położna Roku, Przychodnia/gabinet lekarski roku zdobędą:

 • awans do etapu wojewódzkiego z zachowaniem zdobytych dotychczas głosów
 • pamiątkowy medal Hipokrates 2019

 • dyplom uznania potwierdzający zdobycie powiatowego tytułu Hipokratesa Roku 2019
 • zaproszenie na uroczystą Galę wręczenia nagród

Miejsca II i III

Kandydaci, którzy powiatowym i regionalnym etapie Plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce zdobędą dyplomy uznania.

Etap wojewódzki – KATEGORIE INDYWIDUALNE

Miejsce I

Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale Plebiscytu zajmą pierwsze miejsca w KAŻDEJ z 12 kategorii indywidualnych (Lekarz Rodzinny Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku, Pielęgniarka Roku, Położna Roku, Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Kardiolog Roku, Ortopeda Roku, Fizjoterapeuta Roku, Farmaceuta/Technik Medyczny Roku, Ratownik Medyczny Roku) zdobędą następujące nagrody:

 • pamiątkową statuetkę – Tulipan Głosu Wielkopolskiego* oraz dyplom uznania
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu/ośrodku ze SPA

 • dwuosobowe zaproszenie na „Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet w Poznaniu

 • eleganckie pióro z grawerem Hipokrates Roku 2019

 • prezentację w specjalnym dodatku do "Głosu Wielkopolskiego"

Miejsce II

Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale Plebiscytu zajmą drugie miejsce w KAŻDEJ z 12 indywidualnych kategorii (Lekarz Rodzinny Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku, Pielęgniarka Roku, Położna Roku, Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Kardiolog Roku, Ortopeda Roku, Fizjoterapeuta Roku, Farmaceuta/Technik Medyczny Roku, Ratownik Medyczny Roku) zdobędą następujące nagrody:

 • pamiątkowa statuetka oraz dyplom uznania
 • dwuosobowe zaproszenie na występ 3 rosyjskich geniuszy fortepianu Bel Suono w Poznaniu

 • eleganckie pióro z grawerem Hipokrates Roku 2019
 • prezentację w specjalnym dodatku do "Głosu Wielkopolskiego"

Miejsce III

Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale Plebiscytu zajmą trzecie miejsce w KAŻDEJ z 12 kategorii indywidualnych (Lekarz Rodzinny Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku, Pielęgniarka Roku, Położna Roku, Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Kardiolog Roku, Ortopeda Roku, Fizjoterapeuta Roku, Farmaceuta/Technik Medyczny Roku, Ratownik Medyczny Roku) zdobędą następujące nagrody:

 • pamiątkowa statuetka oraz dyplom uznania
 • dwuosobowe zaproszenie na występ 3 rosyjskich geniuszy fortepianu Bel Suono w Poznaniu
 • eleganckie pióro z grawerem Hipokrates Roku 2019
 • prezentację w specjalnym dodatku do "Głosu Wielkopolskiego"

Etap wojewódzki – KATEGORIE INSTYTUCJONALNE

Miejsce I

Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale Plebiscytu zajmą pierwsze miejsca w kategoriach instytucjonalnych (Przychodnia/Gabinet lekarski Roku oraz Szpital Roku) zdobędą następujące nagrody:

 • pamiątkowa statuetka – Tulipan Głosu Wielkopolskiego* oraz dyplom uznania
 • voucher reklamowy na kwotę 5000 zł brutto

 • prezentację w specjalnym dodatku do "Głosu Wielkopolskiego"

Miejsce II

Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale Plebiscytu zajmą drugie miejsca w kategoriach instytucjonalnych (Przychodnia/Gabinet lekarski Roku oraz Szpital Roku) zdobędą następujące nagrody:

 • pamiątkowa statuetka oraz dyplom uznania
 • voucher reklamowy na kwotę 3000 zł brutto
 • prezentację w specjalnym dodatku do "Głosu Wielkopolskiego"

Miejsce III

Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale Plebiscytu zajmą trzecie miejsca w kategoriach instytucjonalnych (Przychodnia/Gabinet lekarski Roku oraz Szpital Roku) zdobędą następujące nagrody:

 • pamiątkowa statuetka oraz dyplom uznania
 • voucher reklamowy na kwotę 2000 zł brutto
 • prezentację w specjalnym dodatku do "Głosu Wielkopolskiego"

Wyjątkowa nagroda

*Nagrodą w plebiscycie jest także najwyższe wyróżnienie Głosu Wielkopolskiego – statuetka Tulipana – wręczane tylko w wyjątkowych okazjach i tylko wyjątkowym ludziom. Autorką projektu statuetki jest młoda artystka Marta Rzepińska. Projekt został wybrany w drodze konkursu zorganizowanego wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Pierwowzorem statuetki "Tulipana Głosu Wielkopolskiego" była specjalna odmiana tulipana o nazwie Głos Wielkopolski, wyhodowana w 2015 r. i zarejestrowana w holenderskiej Królewskiej Księdze Odmian Tulipanów z okazji 70. urodzin Głosu.

TU PRZECZYTASZ REGULAMIN

INFORMACJE
Informacje o plebiscycie można uzyskać:
pod numerem tel. 502 499 779 (pon-pt w godz. 9-16),
e-mail: [email protected]

Interesujesz się zdrowiem? Tu znajdziesz najważniejsze informacje:
Interesujesz się zdrowiem? Tu znajdziesz najważniejsze informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto