GROŹNY WYPADEK: Dwie osoby ranne w wyniku uderzenia autem w drzewo pod Baszkowem [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
W sobotnie popołudnie ok. godz. 17 na trasie z Baszkowa do Kobylina doszło do groźnego wypadku drogowego. Rozpędzone auto marki BMW uderzyło w przydrożne drzewo, w wyniku czego dwie osoby odniosły rany. Akcja ratownicza trwała 2,5 godziny!

Dyżurny oficer KP PSP w Krotoszynie zgłoszenie o zdarzeniu odebrał o godz. 16:52. Niezwłocznie do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z PSP w Krotoszynie oraz zastępy z jednostek OSP Baszków i OSP Kobylin.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód marki BMW uderzył stroną pasażera w przydrożne drzewo. W pojeździe podróżowały dwie osoby. W momencie przybycia strażaków na miejsce zdarzenia jeden z mężczyzn znajdował się pod opieką ratowników medycznych, natomiast drugi z uczestników zdarzenia pozostawał w zdeformowanej bryle pojazdu. Droga powiatowa relacji Baszków–Kobylin była całkowicie zablokowana.
Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu klem akumulatora przystąpili do uwalniania pasażera znajdującego się w uszkodzonym pojeździe. W czasie wykonywania dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych ratownik dbał o komfort psychiczny i termiczny przytomnego mężczyzny. Po usunięciu elementów konstrukcyjnych utrudniających ewakuację poszkodowany został przetransportowany do karetki pogotowia na noszach z jednoczesną stabilizacją odcinka szyjnego kręgosłupa.Mężczyzna został przewieziony do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W dalszej części działań z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz rozlane płyny eksploatacyjne.
Akcja ratownicza trwała 2,5 godziny.

oprac. Wiesław Zdobylak

+++

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Dodaj ogłoszenie