Groźna kolizja na ulicy Pukackiego w Krotoszynie. Kierowca toyoty był pijany [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
W środę, 21 lutego o godzinie 12.30 do PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Pukackiego w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. W zdarzeniu udział brały dwie osoby. Na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Ulica Pukackiego zablokowana była w dwóch kierunkach.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, Strażacy w rozbitych pojazdach odłączyli akumulatory. Osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przebadane przez lekarza, w przypadku jednej z osób lekarz podjął decyzję o przewiezieniu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie, natomiast druga osoba nie wymagała hospitalizacji więc pozostała na miejscu zdarzenia. Po wykonaniu czynności przez Policję i odholowaniu rozbitych pojazdów Strażacy usunęli z jezdni plamę płynów eksploatacyjnych, rozbite szkło i elementy karoserii samochodowej.
Jak się okazało kierujący toyotą celica był nietrzeźwy. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że krotoszynianin zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącą hondą jazz. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Odebrano mu prawo jazdy i odpowie za to przed sądem - mówi Bartosz Karwik, zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji.

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

center>

Wideo

Dodaj ogłoszenie