Groźna kolizja 3 ciężarówek i busa w Biadkach. DK nr 36 była zablokowana przez kilka godzin [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Michał Kobuszyński
Do groźnej kolizji doszło w środę 20 czerwca ok. godz. 10:30 na drodze krajowej nr 36 w Biadkach. Na tej ruchliwej drodze z Krotoszyna do Ostrowa Wielkopolskiego zderzyły się dwa samochody ciężarowe, które następnie uderzyły w dwa inne pojazdy ekipy budowlanej, która prowadziła na poboczu drogi prace remontowe. W zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał, ale za to droga krajowa nr 36 była przez ponad dwie godziny była całkowicie zablokowana w obie strony. Policja wyznaczyła objazdy.

Do zdarzenia doszło tuż przy wjeździe do Biadek od strony Krotoszyna. Od rana trwały tam prace remontowe na poboczu drogi krajowej, a ruchem wahadłowym w tym miejscu kierował robotnik do tego oddelegowany. W pewnym momencie dał on znak kierowcy ciężarowej scanii, nadjeżdżającemu od strony Krotoszyna, do zatrzymania się. – Niestety, kierowca ciężarowej scanii nie dostosował się do zalecenia osoby kierującej ruchem i wjechał na lewy pas drogi, gdzie zderzył się z pojazdem ciężarowym nadjeżdżającym z naprzeciwka. Siła zderzenia była na tyle duża, że oba pojazdy uderzyły w zaparkowane na poboczu dwa pojazdy firmy remontowej, w tym busa. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł ran – skomentował zdarzenie oficer prasowy policji st. asp. Piotr Szczepaniak.
Jak się okazało w trakcie prowadzenia policyjnych czynności na miejscu, kierowca scanii, 46-letni mieszkaniec Krotoszyna, był w stanie wskazującym na użycie alkoholu. Stwierdzono u niego 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Sprawa jest w toku wyjaśniania.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie