Gospodynie wiejskie ze Starej Obry mistrzyniami Południowej Wielkopolski! [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Obrze (gm. Koźmin Wlkp.) zajęły I miejsce w pierwszej edycji Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Południowej Wielkopolski. Pokonały w trakcie rywalizacji panie z 15 innych KGW. Turniej odbył się 15 września w oddziale Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Południowej Wielkopolski został zorganizowany po raz pierwszy z inicjatywy Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski.
Zgodnie z zapowiedziami, o czym informował również nasz tygodnik, panie w KGW rywalizowały w czterech konkurencjach: kulinarnej, literackiej, rękodzielniczej i sprawnościowej. W pierwszej kolejności drużyny musiały przygotować tradycyjne danie z dyni i ziemniaków. Gospodynie z KGW Stara Obra zdecydowały się na zupę z dyni na mleku oraz żelazne kluski (kluski szare z okrasą z cebulki i boczku).
Jeżeli chodzi o rywalizację literacką, nasze złote gospodynie przygotowały wiersz o swojej miejscowości. Wspomniały o walorach turystycznych regionu, zainteresowaniach mieszkańców i historii KGW.
Do rywalizacji rękodzielniczej przystąpiła jedna z gospodyń, która w czasie rzeczywistym, na miejscu, przygotowała zazdrostkę-wycinankę.
Bardzo udany był też występ pań z KGW w Starej Obrze w konkurencji sprawnościowej, polegającej na obraniu na czas 2 kg ziemniaków, 1 kg marchwi i poszatkowaniu 5 kg kapusty, co dało im wygraną przed innymi drużynami. W nagrodę odebrały z rąk wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego czek opiewający na 3.000 zł oraz cenne nagrody rzeczowe.
Naszym gospodyniom bardzo serdecznie gratulujemy!

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie