Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

EDUKACJA: Moje kompetencje są drogą do przyszłości

Redakcja
arch. Powiat
Dobiegła końca pierwsza edycja realizowanego przez Powiat Krotoszyński projektu „Moje kompetencje - moja przyszłość” – rozwój potencjału uczniów ze szkół powiatu krotoszyńskiego”.

Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 8: Edukacja, Działanie 8.1. Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej, Poddziałanie 8.1.2. Kształcenie ogólne - projekty konkursowe.

Wartość projektu to ponad milion złotych, z czego ponad 933 tys. zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. W okresie od stycznia 2018 r. do kwietnia 2019 r. sukcesywnie realizowano m.in. zadanie polegające na doposażeniu pracowni w ośmiu szkołach i placówkach biorących udział w projekcie. I tak w sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne doposażone zostały pracownie: geograficzna – w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie; matematyczno-fizyczna – w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Ja-na Pawła II w Krotoszynie; biologiczna – w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.; sala klasowa realizująca pedagogikę Marii Montessori – w Zespole Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Krotoszynie; przyrodniczo-matematyczna - w Specjalnym Ośrodku Szkol-no-Wychowawczym im. J. Korczaka w Borzęciczkach; logopedyczna – w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego w Konarzewie; do zajęć socjoterapii i profilaktyki uzależnień – w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Koźminie.

Zakupione doposażenie pozwoli wzbogacić proces nauczania w szkołach ogólnodostępnych oraz działania dydaktyczne i terapeutyczne nakierowane na ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach kursów doskonalące, sieci współpracy i samokształcenia oraz studia podyplomowe: pięcioro nauczycieli ukończyło kursy doskonalące podnosząc tym samym swoje kompetencje, natomiast czworo innych nauczycieli ukończyło studia podyplomowe nabywając kwalifikacje do pracy z uczniami. Ośmioro nauczycieli ze szkół i placówek biorących udział w projekcie uczestniczyło w spotkaniach sieci współpracy i samokształcenia „Praca z uczniem metodą eksperymentu”. W ramach dodatkowych zajęć dydaktycznych wzięło udział 168 uczniów szkół ogólnodostępnych. Uczniowie brali udział w wielu zajęciach w zależności od potrzeb.

Zwieńczeniem pierwszej edycji projektu była Spartakiada Integracyjna „Łączy nas sport”, która odbyła się 12 czerwca na boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie. Warto przypomnieć, że odbyła się tam przebudowa boiska wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu i to również efekt projektu inwestycyjnego na kwotę ponad 1,3 mln zł.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczęła się druga edycja, o której na bieżąco już informujemy na łamach naszego tygodnika i portalu NM.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto