Dwa medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dla zawodników Ceramika

Paweł Krawulski
LKS Ceramik Krotoszyn
Podczas odbywających się w Łodzi Ogólnopolskiej Olimpiad Młodzieży, młodzi zapaśnicy krotoszyńskiego Ceramika wywalczyli 2 miejsca na podium. Tej sztuki dokonali: Kacper Nowakowski i Hubert Krzyżański.

Zawody w kat. kadetów do 17 lat były ważnym startem dla młodych zawodników. Na docelowe zawody wśród mężczyzn zakwalifikowała się 5 zawodników Ceramika i 2 z Sulmierzyc, którzy reprezentowali barwy UKS Olimpijczyka.

Krotoszyńscy zapaśnicy pod opieką II szkoleniowca Ivana Izdebskiego i wsparci dopingiem oraz dobrymi radami przez nowego członka zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego Macieja Oprysiaka, walczyli ze zmiennym szczęściem. Jednak dwójka z nich spełniła pokładane w nich nadzieje i zakończyła rywalizacje na podium. Rywalizowano w 10 kat. wagowych. Krotoszynian najbardziej interesowały te lżejsze kat. 51 kg. i 55 kg.
W tej pierwszej, z udziałem 16 zawodników, świetnie prezentował się na macie Hubert Krzyżański. Wykazywał wyższość nad kolejnymi przeciwnika, aż na jego drodze stanął Adrian Sikora (Orzeł Namysłów). Te walkę przegrał na punkty. Dzięki temu musiał walczyć w repasażach, a stawką był brązowy krążek. Sportowiec udźwignął ciążąca na nim presję. Po wygranym pojedynku z Karolem Ostrowskim ZTS Sokół Lublin, mógł wznieść ręce w geście triumfu. Warto dodać, że jego pogromca Sikora zdobył złoty medal.

Jeszcze lepiej zaprezentował się startujący w kat. 55 kg. Nowakowski. Ten walcząc, jak podkreśla trener, w sposób niezwykle efektowny, pokonywał kolejnych zawodników. Po wygraniu 3 walk, zakwalifikował się do starcia finałowego. Tam spotkał się z mistrzem kraju Rafałem Szewcem (KS Lotnik Wrocław). Niestety tego pojedynku nie będzie wspominał mile. Przeciwnik szybko znalazł na niego patent i spokojnie zdobywał kolejne punkty techniczne. Po przekroczeniu 10,a dokładniej 11 sędziowie zakończyli walkę przed czasem. W nagrodę nasz zawodnik za swoje wcześniejsze zmagania, wywalczył srebrny medal, co przy 17 zawodnikach zwalczających w tej kategorii jest znaczącym rezultatem.

Warto odnotować także wynik uzyskany przez Przemysława Wiznera (UKS Olimpijczyk Sulmierzyce). Ten wśród zajął 19 atletów kat. 65kg. wywalczył ostatecznie 5 lokatę. Medal i miejsce na podium zaprzepaścił w walce z Zelmkhanem Mutsukhaeverem (UKS Zdrowy Targówek Warszawa).

Ostatecznie wśród 58 ekip, Ceramik. wraz z 2 innymi zespołami: JLKS Olimp Janów Lubelski i ZKS Koszalin ex aequo, zajął 12 miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając 19 punktów. Wyniki sulmierzyczan natomiast złożyły się na wywalczenie 7 oczek i zdobycie wespół z KS Wschodem Białystok 27 lokaty w klasyfikacji generalnej

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0