DOM: Trwa budowa skweru DOM przy Bibliotece Publicznej w Krotoszynie [ZDJĘCIA+FILM]

Wiesław Zdobylak
Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Arkadiusza Fiedlera w Krotoszynie Ewa Bukowska na tle projektu skweru zawieszonego w jej gabinecie
Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Arkadiusza Fiedlera w Krotoszynie Ewa Bukowska na tle projektu skweru zawieszonego w jej gabinecie Wiesław Zdobylak
W środę 3 kwietnia odwiedziliśmy dyrektor Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie Ewa Bukowska, która nadzoruje prace przy budowie skweru DOM: Działamy-Odpoczywamy-Motywujemy. Okazuje się, że prace posuwają się sukcesywnie naprzód, choć nie brakuje również drobnych kłopotów, np. z przekopaniem się przez podjazd do znajdującego się w tym samym budynku laboratorium, celem pociągnięcia kabli elektrycznych. Uroczyste oddanie do użytku skweru planowane jest na maj.

Budowa skweru DOM Działamy-Odpoczywamy-Motywujemy jest przedsięwzięciem realizowanym w ramach Inicjatywy Lokalnej, będącej częścią programu inicjatyw lokalnych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Liderem programu jest Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oaz Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Budowa skweru jest finansowana w montażu 70/30, co oznacza, że Biblioteka Publiczna otrzymała 70 tys. zł dofinansowania z Akademii Rozwoju Filantropii, a wkład własny wyniósł 30 tys. zł. Z tych środków ogrodzono i uporządkowano teren przy bibliotece, dokonano nasadzeń zieleni, wybudowano chodniki z kostki brukowej, jak również wykonano przyłącza elektryczne i wodociągowe pod oświetlenie i przyszłe usługi cateringowe.
Skwer będzie pełnił szereg funkcji: kulturalna, rozrywkową, edukacyjną i wypoczynkową oraz wiele innych, w zależności od upodobań i oczekiwań użytkowników.

– Nasz program realizujemy w okresie od września 2018 do września 2019. Uroczyste otwarcie nastąpi w maju, a teraz niejako w środku realizacji. Skwer DOM to będzie wspólne dobro lokalne. Tworzymy miejsce, gdzie nasi mieszkańcy będą mogli spędzić wolny czas, poczytać książki lub gazety, a także pokazać to, co lubią, zaprezentować swoje hobby, uprawiać gimnastykę czy zorganizować małe wydarzenie artystyczne na scenie, którą również tutaj montujemy. Będą też zajęcia dla dzieci i młodzieży, realizować będziemy program "Cała Polska czyta dzieciom", także wakacje letnie, które co oku przygotowujemy – powiedziała nam dyrektor biblioteki Ewa Bukowska.

+++

Tulia znowu w kwartecie i to jakim! Mlynkova zasila zespół!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie