Czujnik dymu GSM zapewnia bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim

Materiał informacyjny Ferguson
Udostępnij:
Nawet niewielkie zwarcie w instalacji elektrycznej może szybko doprowadzić do niebezpiecznego pożaru, np. w domu, magazynie, piwnicy, który może spowodować ogromne szkody dla właścicieli. Czujka dymu GSM firmy Ferguson wcześnie wykrywa pojawienie się dymu podczas pożaru i odpowiednio wcześnie ostrzega o niebezpieczeństwie. W ten sposób czujnik dymu GSM Ferguson chroni przed uszkodzeniem mienia, poważnymi obrażeniami, a nawet może ratować życie.

Czym czujnik dymu Ferguson wyróżnia się na tle innych producentów?

Czujka dymu Ferguson ostrzega mieszkańców o zagrożeniach, uruchamiając alarm przeciwpożarowy: dźwięk i diodę oraz wysyła powiadomienie na telefon z zainstalowaną aplikacją Ferguson Home. Jego cechą jest przenośność i łatwy montaż. Decydując się na czujkę dymu GSM marki Ferguson, nie musisz wykonywać skomplikowanych tras kablowych. Czujka dymu Ferguson wykrywa dym generowany we wczesnych stadiach pożaru i pozwala szybciej reagować na pojawiające się zagrożenie. Czujnik dymu GSM korzysta z polskiej infrastruktury IT oraz wsparcia dzięki zastosowaniu polskiej chmury Treesat (dostawca usługi "Ratunek bez barier"). Kolejną ważną zaletą czujki dymu Ferguson jest łatwość montażu. Ten czujnik jest wyposażony w baterię litową i nie wymaga połączenia kablowego. Dodatkowo instalacja czujki dymu Ferguson nie wymaga połączenia z Internetem.

Obiekty bez stałego nadzoru – czyli idealne miejsce na montaż czujnika dymu GSM Ferguson

Dzięki zastosowaniu czujki dymu marki Ferguson i związanych z nią technologii można uniknąć przykrych, a niekiedy nawet śmiertelnych konsekwencji pożaru. Zapewnia bezpieczeństwo szczególnie w miejscach zagrożonych pożarem bez stałego nadzoru: garażach, piwnicach, budynkach gospodarczych, strychach, instalacjach domowych, pawilonach. Czujka dymu GSM to doskonały dodatek do bezpieczeństwa Twojego domu lub mieszkania. Dzięki zdalnym powiadomieniom w specjalnej aplikacji od razu dowiesz się o zagrożeniu i podejmiesz niezbędne kroki.

Powiadomienia na telefon

Czujka dymu marki Ferguson posiada wbudowany moduł GSM do powiadomień, co oznacza, że zabezpieczany obiekt nie musi posiadać dostępu do sieci internetowej. Ta opcja jest bezpłatna za pierwszy rok użytkowania, a następnie opłata w wysokości 60 zł rocznie. Jednocześnie otrzymujesz niezawodny system ochrony, który nigdy Cię nie zawiedzie. Oprócz tych kosztów, korzystanie z systemu nie obejmuje żadnych kosztów związanych z korzystaniem z urządzenia na terenie UE. Nie potrzebujesz Internetu ani sieci Ethernet, aby podłączyć czujkę dymu Ferguson. Czujka dymu firmy Ferguson oferuje szeroką gamę funkcji i doskonałą jakość w przystępnej cenie.

Aplikacja Ferguson Home

Bądź na bieżąco ze stanem swojego domu dzięki specjalnej aplikacji mobilnej. Możesz teraz w pełni monitorować działanie czujników podłączonych do centralnej jednostki sterującej Smart Hub, a także innych osobnych czujników Ferguson. Zostaniesz poinformowany o zmianach w działaniu czujnika, alarmach i innych zdarzeniach w Twoim domu. Dzięki sterowaniu za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfony z systemem iOS i Android możesz kontrolować sytuację w swoim domu, mieszkaniu lub innym obiekcie, nawet jeśli jesteś daleko. Zdalne monitorowanie jest możliwe dzięki specjalnej aplikacji dostępnej zarówno na Androida, jak i iOS.

Autonomiczny czujnik - działanie nawet do 10 lat na jednej baterii

Czujki dymu Ferguson są wyposażone w baterie litowe, dzięki czemu mają dłuższą żywotność. Urządzenie działa do 10 lat bez konieczności wymiany.Jest to bardzo wygodne, ponieważ czujki dymu Fergusona nie trzeba demontować przez cały okres użytkowania (bateria modułu GSM do 3 lat). Główną zaletą tego zastosowania jest jego wysoka niezawodność. Możesz być pewien, że Twój czujnik dymu Ferguson w odpowiednim czasie poinformuje Cię o niebezpieczeństwie.

Zalety czujnika dymu Ferguson

Jeśli chcesz kupić czujnik dymu, ale nie jesteś pewien, który wybrać, urządzenie Fergusona jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Kompaktowy i funkcjonalny czujnik dymu Ferguson oferuje następujące zalety:

 • działanie wykrywania dymu do 10 lat na jednej baterii
 • działanie powiadomień na smartfon do 3 lat na jednej baterii
 • bezpłatna aplikacja na smartfon Android, iOS
 • wbudowana karta SIM (opłacony pierwszy rok, później 60 zł/rok)
 • Nie wymaga Wi-Fi/Ethernetu/Internetu
 • brak ukrytych opłat, działanie na terenie UE (bez opłat za roaming)
 • bezkonkurencyjna cena

Twoje bezpieczeństwo I komfort – System inteligentnego domu Ferguson

Systemy inteligentnego domu to rozwiązania, które z roku na rok zyskują na popularności. Koncepcja inteligentnego domu polega na zapewnieniu mieszkańcom jak najlepszego komfortu poprzez wyposażenie domu w zintegrowane systemy automatyki, które umożliwiają ekonomiczne i efektywne zarządzanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi. Ferguson Smart Home to nowoczesne rozwiązanie, z którego chce korzystać coraz więcej osób. Dom z inteligentnymi instalacjami może dostosować się do aktualnych potrzeb gospodarstwa domowego. Sterowanie inteligentnym domem za pomocą Ferguson Smart Home jest niezwykle łatwe i często odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest sterowanie zarówno systemem alarmowym, jak i temperaturą pokojową oraz urządzeniami elektrycznymi. Dzięki aplikacji możliwe jest również zdalne sterowanie poszczególnymi czujnikami, odbieranie ostrzeżeń i strumienia wideo z kamer oraz włączanie i wyłączanie zasilania poprzez specjalne programowalne gniazdo.

Co to jest czujnik dymu?

Czujka dymu to niepozorne urządzenie z ważną funkcją ratunkową. W Polsce każdego roku w pożarach ginie około 450 osób. Jednak oparzenia rzadko są przyczyną śmierci, ponieważ toksyczne opary powodują śmierć ofiar w około 90% przypadków. Pożar może również wystąpić, gdy ludzie śpią i bez zainstalowanego czujnika dymu mają niewielkie szanse na wcześniejsze zauważenie pożaru. Podczas gdy ludzki słuch działa niezawodnie nawet podczas głębokiego snu, zmysł węchu jest całkowicie nieaktywny. Dlatego osoba śpiąca nie odczuwa dymu.

Czujki dymu wcześnie rozpoznają pojawienie się dymu i natychmiast ostrzegają otoczenie głośnymi sygnałami akustycznymi. Daje to mieszkańcom cenny czas i umożliwia im szybkie dotarcie w bezpieczne miejsce.

Na co zwrócić uwagę kupując czujnik dymu

Jeśli chodzi o zakup czujników dymu, wiele osób nie wie, który model wybrać. Duża różnorodność na rynku utrudnia podjęcie decyzji. Często istnieje również duża niepewność co do wymaganej liczby. Nawet w przypadku niedrogich modeli cena nie powinna wpływać na decyzję o zakupie, ponieważ funkcjonalność musi być zagwarantowana nawet w przypadku prostych czujników dymu. Dlatego różne kryteria zakupu odgrywają ważną rolę w wyborze, co może być bardzo pomocne w procesie podejmowania decyzji:

 • Certyfikacja według standardów UE
 • Kolejna pieczęć atestu (opcjonalnie)
 • Rozmiar czujnika dymu
 • Osłona czujnika
 • Rodzaj zasilania
 • Typ alarmu: alarmowy, diodowy, powiadomienia na telefon
 • Wyposażenie techniczne
 • Monitoring zdalny oraz aplikacja na smartfony
 • Łatwe do zainstalowania

Czujnik do nabycia w oficjalnym sklepie Ferguson w cenie 449 zł.

Wpisz kod rabatowy: smoke20 aby otrzymać zniżkę o wartości 50 zł (ilość ograniczona, kod ważny do 31 marca 2021).
https://sklep.ferguson.pl/pl/p/Czujnik-Dymu-GSM-wbudowana-karta-SIM-UE-bateria-do-10-lat/2534

Materiał oryginalny: Czujnik dymu GSM zapewnia bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie