Czesław Roszczak zajął II miejsce w 30. Halowych Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce [ZDJĘCIA]

Łukasz Cichy
arch. Czesława Roszczaka
13 marca w Toruniu odbyły się 30. Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Na zawodach tych wystąpił Czesław Roszczak.

Mieszkaniec Łagiewnik pod Kobyliniem i zawodnik UKS „Olimpijczyk” Pogorzela wystartował w dwóch konkurencjach jako najstarszy zawodnik kategorii wiekowej M 75. - Pierwsza konkurencja to pchnięcie kulą i zdobycie srebrnego medalu wynikiem 10,91 m. Zajęcie 2 miejsca było zgodne z planem tym bardziej, że zawodnik Leszek Kopik ze Szczecina w ubiegłym roku uzyskał najlepszy wynik na Świecie w tej konkurencji. Wynik 11,28 m dał jemu zwycięstwo. Trzecim zawodnikiem był Jerzy Jabłoński z Olsztyna wynikiem 10,15 m. Oczywiście bacznie obserwowałem konkurs kategorii M 70, gdzie istnieje mój rekord Polski i Halowych Mistrzostw Polski wynikiem 13,98 m. Mogłem być zadowolony bo wygrał dobry zawodnik Klimczak z Zielonej Góry, ale uzyskał tylko 13,28 m. Druga konkurencja rzut ciężarkiem 7,26 kg odbyła się na stadionie. W tej konkurencji nie miałem szans na złoty i srebrny medal ponieważ startowali ze mną specjaliści tej konkurencji Jerzy Jabłoński i Ryszard Krzesiński. Dla mnie pozostała walka o brązowy medal. I tak się stało .Złoty medal wywalczył Jerzy Jabłoński z Olsztyna wynikiem 16,78 m ,srebrny medal zdobył Ryszard Krzesiński z Białobrzegów wynikiem 13,79 m ,a brązowy medal przypadł Czesławowi Roszczakowi za wynik 12,90 m - wyjaśnił nam Czesław Roszczak.

Podczas tych zawodów padły dwa rekordy świata. Pierwszy w biegu na 400 m, który ustanowiła Aneta Lemiesz z Warszawy w kategorii K40 z wynikiem 54,8 sek, a drugi ustanowił Mariusz Walczak z Warszawy w kategorii M50 uzyskując 23,75 m w rzucie ciężarkiem.