Czesław Roszczak z Łagiewnik przywiózł z Pucharu Bałtyku 4 medale! [ZDJĘCIA]

Łukasz Cichy
arch. Czesława Roszczaka
W sobotę, 19 września na Stadionie Leśnym w Sopocie na XX Pucharze Bałtyku Czesław Roszczak z Łagiewnik wywalczył 4 medale: złoty, srebrny oraz 2 brązowe.

Czesław Roszczak (79 lat) z Łagiewnik jest zawodnikiem UKS „Olimpijczyk” z Pogorzeli. W rzucie dyskiem uzyskał 33,2 m zajmując I miejsce i wyprzedzając Wacława Krankowskiego (69 lat) z PZLM Toruń i Leszka Czupkiewicza (83 lata) z SKL Sopot. W pchnięciu kulą zdobył zasięg 11,32 m zdobywając II miejsce, gdzie minimalnie ustąpił Wacławowi Krankowskiemu, lecz prześcigając Wojciech Strelczuka (65 lat) z Chojny. - Trochę było nerwowo i na pewno to miało wpływ na uzyskane wyniki. Nie pozwoliło to na normalne przygotowanie do pchnięcia kulą. Wynik w kuli 11,32 m nie przyniósł satysfakcji ale w ogólnym podliczeniu został zdobyty open srebrny medal – poinformował nas Czesław Roszczak.

W rzucie młotem I miejsce zdobył rekordzista świata Jerzy Jabłoński (75 lat) z Olsztyna – 49,5 m, II miejsce – Leszek Czupkiewicz – 31,55 m, a III miejsce - Czesław Roszczak z wynikiem 33,7 m. - Oczywiście dla mnie start obok tak znakomitego zawodnika był dużym wyróżnieniem i możliwością podglądania doskonałej techniki. Myślałem że będę świadkiem pobicia rekordu Świata. Niestety rzuty zakończyły się tylko nowym rekordem Pucharu Bałtyku wynikiem 49,5 m Natomiast ja uzyskałem 33,7 m zdobyłem tym wynikiem brązowy medal – dodał Czesław Roszczak.

Ostatnią konkurencją był rzut ciężarkiem. - Oczywiście szans na dwa pierwsze miejsca nie było. Wystartowali w tej konkurencji specjaliści rzucający daleko młotem jak również ciężarkiem ,który ma podobną technikę – dodał Czesław Roszczak. I miejsce zdobył w miej Jerzy Jabłoński – 18,71 m, II miejsce – Andzej Piączkowski (70 lat) z Warszawy – 17,88 m, a III miejsce – Czesław Roszczak z wynikiem 13,07 m.

- Zdobycie czterech medali przy starcie najlepszych zawodników z Polski można uznać jako sukces, chociaż wyniki mogły być lepsze. Będzie jeszcze jedna możliwość startu ponieważ w 3 października w Słubicach odbędzie się Memoriał im. Zdzisława Skręty, w których tradycyjnie startuję i kończę sezon startowy – zakończył Czesław Roszczak.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie

Koronawirus w Polsce i na świecie. W piątek 23 242 nowe zaka...

Pan Tomasz w kościele pw. św. Stanisława wciąż się modli. Woli jednak przebywać tam sam na sam z Bogiem...

Tomaszu, tylko nie mów nic nikomu! Wywiad z ofiarą molestowa...

Krotoszyńskie muzeum i galeria Refektarz już otwarte. Wpadli...

Drużyna LKS Ceramika Krotoszyn na początku lat 90-tych: sędzia Zenon Ratayczyk, trener Lech Pauliński, Piotr Nowakowski, Marek Patalas, Romuald Ratayczyk, Wiesław Wojtkowiak, Grzegorz Zieliński, Andrzej Piechocki, Dariusz Drewniak, Ryszard Smal, Adam Panek, Mariusz Kaczmarek, Tomasz Wudarski, Paweł Nowak i Wojciech Wala.

SPORT: LKS Ceramik Krotoszyn ma już 50 lat. Poznajcie bogatą...

Eksploracja dawnego zakładu Bakutil w Baszkowie. Zobaczcie n...