Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Crossfit modą czy stylem życia? O jego zaletach dowiedzieli się uczniowie SP nr 4 w Krotoszynie

Paweł Krawulski
Paweł Krawulski
SP nr 4 w Krotoszynie
W ramach lekcji wychowania fizycznego, uczniowie klasy 8b SP nr 4, udali się szukać inspiracji. Wybór padł na Dawida Kujawskiego, właściciela LAB Krotoszyn.

Krotoszynianin od lat zachęca do tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu i rzeźbienia w ten sposób sylwetki. Dlatego trening, który prowadził Dawid Kujawski, pod czujnym okiem Moniki Czubak-Sneli, był nie tylko urozmaicony, ale i wymagający.


Po biegu rozgrzewkowym, uczniowie poznali prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń takich jak: burpee (padnij - powstań), sit-up (brzuszki), SQ (przysiad), twist (siad równoważny ze skrętem tułowia), push-up (pompka). Ćwiczenia te wchodziły w skład przygotowanego dla nich treningu. -

Wszyscy spisali się na miarę swoich możliwości. I chociaż zmęczeni, to zadowoleni wrócili do swoich obowiązków szkolnych-

relacjonuje nauczycielka.

Warto w tym miejscu poświęcić kilka słów samemu crossfitowi. Jest to program treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych. Podczas ćwiczeń rozwija się siłę, masę mięśni, aby wzmocnić siłę ruchu mięśni.

Wykonanie ćwiczeń następuje w sposób intensywny, bez czasu na przerwę. Ćwiczy się tu jednocześnie podnoszenie ciężarów, sprawność atletyczną, odporność. Jest odpowiedzialny za poprawę krążenia, ale wpływa na siłę oraz wytrzymałość mięśni, rozciągliwość, szybkość, sprawność, psychomotorykę, równowagę i precyzję.
Crossfit powstał przed 20 laty. Z chwilą, gdy Greg Glassman z USA, zaczął używać tego programu dla trenowania policji w Kalifornii. Potem został też wdrożony w treningu marines, strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na dobre wyniki treningowe crossfit stał się popularny w wielu krajach świata.

Bazuje na codziennym programie ćwiczeń, które wykonuje się w sposób określony, określoną liczbę razy.
Jego twórca Greg Glassman, opracował dla trenujących wiele różnych programów dziennych, niektórych nazwanych na cześć różnych znanych osób: żołnierzy, policjantów czy bohaterów.

Program dzienny może trwać od 5 do 30 minut i określany jest mianem WOD (z ang. workout of day). Trening najczęściej jest rozpisywany na ogólnodostępnej tablicy w klubie (Boxie). W ogólnym założeniu trening każdego dnia powinien być inny oraz zróżnicowany.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto