Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Channing Tatum kupił prawa do „Jak nakarmić dyktatora”. Sukces Szabłowskiego i Musiała w Hollywood!

Anna Daniluk
Anna Daniluk
Maciej Musiał wraz z Witoldem Szabłowskim podbijają Hollywood
Maciej Musiał wraz z Witoldem Szabłowskim podbijają Hollywood materiały prasowe wydawnictwa W.A.B.
Książka Witolda Szabłowskiego opowiada o pracy kucharzy i kucharek, którzy gotowali dla największych dyktatorów w historii, m. in. Saddama Husajna czy Pol Pota. Teraz ma szansę na ekranizację w Hollywood. Prawa do „Jak nakarmić dyktatora” zostały kupione przez firmę producencką aktora Channinga Tatuma, znanego z takich filmów, jak „Magic Mike” czy „Nienawistna ósemka”. W rozmowach dotyczących sprzedaży Szabłowskiego wspierał Maciej Musiał.

Warto dodać, aktor Maciej Musiał był też pomysłodawcą i jednym z producentów wykonawczych pierwszego polskiego serialu Netflixa, „1983” (zagrał w nim również główną rolę). Obaj panowie będą współproducentami serialowej ekranizacji opartej na książce „Jak nakarmić dyktatora”, a Witold Szabłowski dodatkowo ma być także współscenarzystą.

Reportażysta napisał o tym 14 grudnia na swoim profilu na Facebooku:

„Opcje do mojej książki kupiła firma amerykańskiego aktora Channinga Tatuma, „Free Assiociations". To wymarzona sytuacja, bo wszystkie duże firmy, w stylu Netlixa czy HBO, wolą kupować u ludzi, których znają i którzy już „dowieźli” duże produkcje, a Tatum „dowiózł” i to wiele razy”.

Witold Szabłowski ma nadzieję, że w Hollywood powstanie serial na podstawie prawdziwych historii związanych z kulinarnymi upodobaniami znanych satrapów. Autor „Jak nakarmić dyktatora” dodaje, że jest to prawdopodobnie pierwszy polski reportaż i książka sprzedana bezpośrednio do Hollywood. Warto dodać, że publikacja otrzymała Gourmand Cookbook Award 2021, czyli „kulinarnego Oscara” w kategorii Food Culture.

„Jak nakarmić dyktatora” na ekranie

W rozmowie ze „Wprost” autor zaznacza, że negocjacje w sprawie ekranizacji trwały dwa lata. Odrzuconych zostało wiele propozycji, między innymi od wdowy po Stevie Jobsie. Przyczyną było niezatrudnienie Witolda Szabłowskiego jako współscenarzysty, a on chciał brać aktywny udział w powstawaniu serialu.

Serial ma opowiadać o wymyślonym dyktatorze, którego doświadczenia kulinarne będą oparte na tych opisanych w książce.

„Mam nadzieję, że zrobiony zostanie tak, by dobrze się go oglądało, by zawierał element rozrywkowy, ale z drugiej strony, by skłaniał do refleksji na temat współczesnego świata, dyktatury. Tak też ta moja książka była napisana. Sprzedała się w dwudziestu krajach także dlatego, że opowiada nie tylko o tym, co jedli dyktatorzy. Mam nadzieję, że jakaś głębsza myśl została w niej zawarta”

– dodał reportażysta w rozmowie ze „Wprost”.

Maciej Musiał podkreślił w poście na swoim profilu na Instagramie, że od wykupienia praw do realizacji projektu i samej ekranizacji jest jeszcze długa i trudna droga. „Ale cieszymy się i mamy nadzieję, że cel zakończy się sukcesem" - napisał.

Warto dodać, że niedawno na rynku ukazała się najnowsza książka Szabłowskiego - „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”. Dowiecie się z niej między innymi, co jadano w ZSRR i poznacie tajniki pracy testera jedzenia Józefa Stalina.

Zobacz inne tematy kulinarne na Stronie Kuchni:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kiełbaski zapiekane w cieście

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Channing Tatum kupił prawa do „Jak nakarmić dyktatora”. Sukces Szabłowskiego i Musiała w Hollywood! - Strona Kuchni

Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto