Bieg Piłsudskiego w Kobylinie - zdrowe i patrIotyczne bieganie ZDJĘCIA

Janusz Jaros
Setki uczniów i sportowców wzięło udział w Bieg Piłsudskiego w Kobylinie
Setki uczniów i sportowców wzięło udział w Bieg Piłsudskiego w Kobylinie Juliusz Miłosz
Ukrainiec Roman Romanienko wygrał Bieg Piłsudskiego w Kobylinie. Na starcie stanęło setki uczniów i zawodowych sportowców. Zobacz zdjęcia uczestników tegorocznego XXII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kobylinie, któremu przyświecało hasło: zdrowe i patriotyczne bieganie.

Ukrainiec Roman Romanienko z klubu Finisz-Kalisz wygrał 22. Bieg Piłsudskiego w Kobylinie. Na starcie stanęły setki biegaczy w różnym wieku.

Bieg Piłsudskiego w Kobylinie rozgrywano na różnych dystansach. Uczniowie rywalizowali na trasach od 400 do 1200 m. W głównym biegu, na dystansie 15 km wystartowało 251 biegaczy.

Z naszego powiatu najlepsze 12 miejsce w generalce zajął Marcin Witkowski z czasem 55 min. 25 sek. Na 17 miejscu był Robert Domagała (57 min. i 13 sek.) a na 19 miejscu Szymon Chyba (57 min. i 44 sek.) – obaj z KS Krotosz.

Zwycięzca Romanienko uzyskał czas 45 min i 39 sek. Drugi na mecie Bogdan Semenowicz z Kalisza dobiegł do mety 11 sekund później. Trzecie miejsce zajął również Ukrainiec Oleksandr Żulinskij (48 min. i 23 sek.). Wśród kobiet najszybciej do mety dotarła Natalia Batrak z klubu Finisz Kalisz (59 min. i 58 sek.).

Bieg Piłsudskiego w Kobylinie miał na celu zdrowe i patriotyczne bieganie, a także uczczenie Święta Wojska Polskiego. Patronat na Biegiem Piłsudskiego objął Minister Obrony Narodowej. Podczas wręczania nagród reprezentował go szef wojewódzkiego sztabu wojskowego ppłk Włodzimierz Cieciura.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!