Astra wygrała z Gorzyczanką

Janusz Jaros
Piast Kobylin przegrał z Sokołem Kleczew, Orzeł Koźmin z Victorią Ostrzeszów, a Astra wygrała z Gorzyczanką.

Walczący o utrzymanie w trzeciej lidze Piast Kobylin przegrał 20 kwietnia wyjazdowy pojedynek z trzecią drużyną tabeli Sokołem Kleczew 2:0.

Na początku Piast stawiał dzielnie opór faworyzowanym gospodarzom, ale pod koniec pierwszej połowy wynik otworzył Paweł Lisiecki. Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili drugą bramkę (Arkadiusz Bajerski). W drugiej odsłonie obie drużyny nie stworzyły wielu okazji bramkowych. Kobylinanie kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwony kartonik obejrzał Jakub Pospiech. Wynik nie uległ już jednak zmianom i Sokół pokonał Piasta 2:0.

Natomiast czwartoligowy Biały Orzeł Koźmin po wcześniejszych dwóch zwycięstwach (w Dobrzycy z KS Opatówek 2:0 i w Uniejowie 0:1 z LKS Ślesin), tym razem przegrał a 17 kwietnia na wyjeździe z wyżej notowaną Victorią Ostrzeszów 3:2. Mecz dostarczył kibicom wiele emocji. Koźminianie objęli prowadzenie w 23. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Szymona Kołaczkowskiego, Damian Baran strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Na początku drugiej połowy, 25 metrów od bramki miejscowych faulowany był Łukasz Wawrocki i sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i uderzył na tyle precyzyjnie, że bramkarz Victorii musiał skapitulować. Ostrzeszowianie ruszyli do frontalnych ataków.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!