Astra Krotoszyn - Piast Czekanów 1:0 (1:0)

Marcin Szyndrowski
W minioną niedzielę, 16 sierpnia Astra Krotoszyn podejmowała na stadionie CSiR ekipę Piasta Czekanów.

Kibice liczyli w tym meczu na grad goli, bowiem Piast nie należy w tym sezonie do najmocniejszych ekip w lidze okręgowej. Początek meczu pokazał jednak, że mecz do spektakularnych należeć jednak nie będzie. Piast grał ostrożnie asekurując bardzo dobrze własne pole karne. Astra z kolei grając u siebie nastawiła się od początku na ataki, które niestety w większości były nieprecyzyjne i mało składne.

Jedyną bramkę w tym wolnym pojedynku zaliczył na swoje konto Janusz Maryniak. Weteran piłkarski, który powrócił w tym sezonie do Astry popisał się przepiękną bramką w 16. minucie spotkania.

Do przerwy było 1:0 dla naszej ekipy. Po zmianie stron Piast Czekanów znacznie się ożywił chociaż grając zbyt przewidywalnie nie był w stanie zagrozić bramce krotoszyńskiego golkipera. Astra tymczasem starała się strzelić kolejną bramkę. Niestety mimo wielu wysiłków gra kompletnie się nie kleiła. Nowym zawodnikom zdecydowanie, zdaniem kibiców brakuje jeszcze boiskowej ogłady, a co za tym idzie będą musieli więcej pracować na treningach. Pierwsze ważne punkty jednak cieszą i dobrze rokują na początku ligi. Przed Astrą jednak o wiele cięższe boje.