Astra Krotoszyn - Mecz we mgle i przegrana krotoszynian

Anna Juskowiak
W oparach gęstej mgły rozegrano niedzielny mecz Astry z Polonią Kępno. Astra przegrała u siebie 0:2

Team Patryka Halaburdy znajduje się o kilka oczek niżej od Kępna zatem przed piłkarzami Astry stało trudne zadanie. Dodatkowym utrudnieniem dla obu ekip była gęsta mgła utrzymująca się przez cały mecz nad krotoszyńskim stadionem.

Goście wykazali się jednak dużą determinacją. Już pierwsza połowa pokazała, że mają więcej do powiedzenia w tym spotkaniu. Ofensywna gra przyniosła im co prawda jedną żółtą kartkę w 33. minucie, ale i tak mocne ataki im się opłaciły. W 44. minucie niespodziewanie Łukasz Walczak z Kępna zdobył punkt, a piłka spokojnie wpadła do bramki niczym w zwolnionym tempie. Kibice Astry zareagowali wzburzonymi okrzykami. Zdobyta przez gości bramka otrzeźwiła piłkarzy Astry niczym kubeł zimnej wody. Zaledwie kilka minut później gospodarze ruszyli pod bramkę Kępna chcąc zremisować, ale grali na tyle chaotycznie, że nie wykorzystali tej okazji. Pierwsza połowa zakończyła się przewagą gości 1:0.

Druga połowa była jeszcze trudniejsza, ponieważ widoczność przez mgłę była jeszcze słabsza. - Nasi piłkarze nie widzieli bramki - mówi Roman Zdziebkowski z Astry.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli ofensywnie. Długo wynik z pierwszej połowy się nie zmieniał. Drużyna z Kępna ruszyła do ataku i w 90 minucie Michał Górecki wbił Astrze druga bramkę.

W składzie Astry zagrali tym razem: Piotr Zdziebkowski (bramkarz), Ryszard Idkowiak, Tomasz Domagała, Rafał Brink, Mateusz Marciniak, Mateusz Nowak, którego zastąpił w 46 min. Adam Adamski, Adam Szych, za którego w 62 min. wszedł Adam Swora, Karol Krystek, którego zmienił w 82 min. Robert Ciesielski, Jacek Chromiński, Janusz Maryniak i Adam Sójka.