Andżelika Możdżanowska ministrem w rządzie PiS!

Wiesław Zdobylak
Archiwum NM
Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Informację pojawiła się na oficjalnej stronie resortu. – Jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni – czytamy wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

– W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreślamy rolę i znaczenie małych i średnich firm. Przedsiębiorczość, zwłaszcza ta najmniejsza, to niezawodny silnik naszej gospodarki. Prawie 2 mln MŚP wytwarza połowę polskiego PKB. Dlatego głos przedsiębiorców, ale też głos tych, którym dają zatrudnienie, musi być jeszcze lepiej słyszany i w rządzie, i w parlamencie. Tak widzę rolę Pełnomocnika ds. MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni – czytamy wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stronie Ministerstwie Rozwoju.

Przypomnijmy, że w lipcu Andżelika Możdżanowska opuściła szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego. Posłanka z okręgu kalisko-leszczyńskiego w 2015 roku weszła do parlamentu, uzyskując rekordową wśród posłów PSL liczbę 18 776 głosów. W lipcu 2016 r. została członkiem sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold.

– Dziękuję za wszystko, co wspólnie zrobiliśmy w PSL. Życzę Ci jak najlepiej na nowej drodze. Powodzenia – napisał wówczas na twitterze szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Sama Możdżanowska przyczyny odejścia z PSL-u nie chciała komentować. Jak powiedziała w lipcu mediom – póki co będzie posłem niezależnym.

W latach 2011-2015 Andżelika Możdżanowska była senatorem RP. W 2015 r. była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obecnie jest posłanką na Sejm. Przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE.

W lutym br. Andżelika Możdżanowska była gościem specjalnym Zjazdu Członków i Sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego w Koźminie Wielkopolskim.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie