Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach

ANNA JUSKOWIAK
Sześcioosobowa ekipa Ceramika Krotoszyn wywalczyła aż cztery medale Na I Mistrzostwach Polski Młodzików do 14 lat w stylu wolnym.

Mistrzostwa odbywały się w Siedlcach od 30 listopada do 2 grudnia. W trakcie zawodów prawie 200 zawodników walczyło o tytuł Mistrza Polski. Dzięki zdobytym medalom Ceramik zajął trzecie miejsce klasyfikacji drużynowej.

I Mistrzem Polski Młodzików w kat. 73 kg został Miłosz Setecki. Srebro dla Jakuba Brylewskiego (kat. 100 kg), a dwa brązowe medale wywalczyli Rafał Bochyński (38 kg) oraz Szymon „Gumiś Wojtkowski (42 kg).

Jest to kolejny duży sukces krotoszyńskich zawodników. Przypomnijmy, że pod koniec października w Namysłowie na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów zapaśnicy z Ceramika wywalczyli aż sześć medali i także zdobyli drużynowo III miejsce.