Kobylin. 158 zawodników na starcie XXIX Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego [FOTO]

Zawodnicy mieli do pokonania 15 km a trasa wiodła ulicami miasta a także drogami gruntowymi i leśnymi.

Pogoda dopisała podczas XXIX edycji Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kobylinie. Na starcie tegorocznych zawodów stanęło 158 zawodników, a 156 go ukończyło.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn I miejsce zajął Mykola Mevsha z klubu Achilles Leszno z czasem 47 min. 29 sek., wyprzedzając Dmytro Didovodiuka z klubu Achilles Leszno z czasem 48 min. 31 sek. oraz Bogdana Semenovycha z czasem 50 min. 50 sek. Zaś wśród pań najszybsza z czasem 58 min. 26 sek. okazała się Nataliia Semenovych. Na drugim stopniu podium stanęła Justyna Karolczak z klubu KS Krotosz Krotoszyn z czasem 59 min. 28 sek. a na najniższym Alina Boszcuk z czasem 1 godz. 02 min. 40 sek. Na najlepszych zawodników czekały medale oraz nagrody pieniężne. Natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki i drobne upominki. Najstarszym zawodnikiem był Zenon Czysty (rocznik 1947), najmłodszym Paulina Stampniak (rocznik 2004).

W czasie, gdy zawodnicy biegu głównego rywalizowali na trasie, na stadionie miejskim odbyły się biegi najmłodszych, w których łącznie udział wzięło 104 dzieci i młodzieży. Ponadto była okazja do skosztowania grochówki oraz gofrów.

Ponadto delegacja w składzie - burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, skarbnik gminy Barbara Sławińska oraz Paweł Wasilewski, złożyła wiązankę kwiatów przy tablicy pamiątkowej na budynku Ratusza w Kobylinie i grobie Mieczysława Gierdala w Smolicach.