Julia Maik z dwoma medalami pływackich Mistrzostw Europy!

Mariusz Kurzajczyk
Pływaczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz Julia Maik wywalczyła dwa medale Mistrzostw Europy U23, które odbyły się w Dublinie. Ostatniego dnia zawodów zdobyła złoto w sztafecie i brąz w wyścigu indywidualnym.

Niedziela, 13 sierpnia 2023 roku była niezwykle udana dla Julii Maik. Reprezentantka KKS Włókniarz 1925 Kalisz wygrała swój wyścig eliminacyjny na 50 m stylem motylkowym (26,49 s), a w finale popłynęła jeszcze szybciej (26,26 s) i ostatecznie zajęła trzecie miejsce, które jej dało miejsce na podium i brązowy medal! Do poprawienia rekordu Polski zabrakło jej zaledwie 0,06 s!

Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego wystartowała jeszcze w sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym. Polska ekipa - Kamil Sieradzki, Jakub Kraska, Julia Maik i Kornelia Fiedkiewicz po niesamowitej, zaciętej walce była w finale druga za startującymi poza konkurencją Amerykanami, a tym samym zdobyła złoto Mistrzostw Europy! Dodajmy, że wcześniej Julia Maik była czwarta na 100 m motylkiem oraz szósta w eliminacjach na 50 m stylem dowolnym.