W poniedziałek 5 stycznia burmistrz gminy Kobylin Tomasz Lesiński w towarzystwie przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Dżygały odwiedził mieszkańców sołectwa Sroki, gdzie w miejscowej świetlicy wiejskiej odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich działających na terenie wsi.

Wraz z upływem kadencji, po 40 latach działalności na rzecz rozwoju rolnictwa oraz pełnienia funkcji prezesa Kółka Rolniczego rezygnację z tej funkcji złożył Tadeusz Krystek. Na jego następcę zebrani w świetlicy wiejskiej w Srokach wybrali Eugeniusza Ratajczaka. Również w Kole Gospodyń Wiejskich doszło do zmian personalnych. Wieloletnią działaczkę społeczną i przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Teresę Leśniak zastąpiła, w wyniku zarządzonego głosowania, Alicja Ratajczak.
Ustępujący ze swoich funkcji wieloletni działacze wiejscy zostali uhonorowani specjalnymi dyplomami, bukietami kwiatów i pysznym tortem.

+++


Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!