(© Państwowa Straż Pożarna Krotoszyn)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na drodze powiatowej w miejscowości Starkówiec (gmina Kobylin) przewróciła się cysterna przewożąca gaz ziemny.

Do wypadku doszło w piątek w nocy. Kierowca cysterny nie odniósł obrażeń. - Poinformował strażaków, że przewoził skroplony gaz ziemny. Cysterna nie uległa rozszczelnieniu, nie wzrastało w niej też ciśnienie - relacjonował nam Tomasz Niciejewski, zastępca komendanta powiatowego PSP.

Droga była całkowicie zablokowana. Policjanci ewakuowali mieszkańców zabudowań oddalonych od miejsca wypadku o 500-600 m. Na miejsce przyjechały wozy strażackie z Krotoszyna, Kobylina, Zalesia Wielkiego i specjalistyczny sprzęt z Ostrowa Wlkp.

Zobacz także: Cysterna z pijanym kierowcą przewróciła się na tory

Ratownicy zatrzymali wyciek oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika paliwowego. Po podstawieniu przez właściciela następnej cysterny, przystąpiono do przetłaczania skroplonego gazu z uszkodzonej cysterny. Cysterna została opróżniona z 8 ton substancji.

- Po przybyciu specjalistycznego dźwigu i dwóch samochodów pomocy technicznej, podjęto próbę postawienia cysterny. Próba była nieudana - opowiada Niciejewski.

- Dowodzący akcją komendant powiatowy mł. bryg. Mariusz Przybył podjął decyzję o zadysponowaniu specjalistycznego sprzętu Mega City z Ostrowa Wlkp. Na miejsce dotarł także dźwig. Cysternę postawiono na koła. Następnie przetłoczono pozostałą ilość gazu - dodał.

Zobacz także: Krotoszyn - Cysterna z gazem uderzyła w autobus szkolny FILM

Akcja ratownicza trwała ponad 14 godzin.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!