Upały sięgające 30 °C w dzień, a od 16°C do 18°C w nocy - tak ma być w środę i czwartek (30 i 31 maja) w Wielkopolsce.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w swoim komunikacie, że w najbliższym czasie w województwie wielkopolskim będzie upalnie: w prognozie dotyczącej okresu od godz. 14 w środę do czwartkowego wieczora przewiduje się temperaturę maksymalną w dzień od 28°C do 31°C.

Pogoda bywa zmienna, w tym jednak przypadku prognoza opatrzona została aż 90-procentowym prawdopodobieństwem, że tak właśnie będzie.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega zatem, by osoby, które mają kłopoty ze zdrowiem, nie wychodziły na ulicę w czasie największego upału. Warto mieć na głowie czapkę z daszkiem lub lekki kapelusz, nie przebywać przez dłuższy czas w miejscach nasłonecznionych, za to warto pić dużo napojów niesłodzonych i niegazowanych – najlepiej wodę.


źródło: vivi24/x-news.pl

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Pogoda

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anty LATO (gość)

Teraz słyszę, że dzisiaj i jutro, a potem będzie dalej to samo. Kiedy w końcu się ..... ochłodzi bo już nie mam siły?

Stefan (gość)

Upały jak upały w Margoninie chyba nadal zimno bo kopcą w piecach śmierdziele zwłaszcza na tuwima ludzie ogarnijcie się A straż miejska do roboty wieczorem nie ma czym oddychać przestańcie wreszcie truć nas zwłaszcza że sami macie dzieci