W czwartek, 24 maja na ul. Tęczowej w Chachalni (gm. Zduny) podczas prac ziemnych, koparka uszkodziła rurę sieci gazowej.

-Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie o godzinie 9:16. Dyżurny Operacyjny Powiatu zadysponował do zdarzenia jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Zduny. Na miejsce zdarzenia udała się również Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie pod dowództwem Zastępcy Komendanta Powiatowego. Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że w wyniku awarii sieci przesyłowej nastąpił niekontrolowany wypływ gazu pod ciśnieniem. Decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi wstrzymano ruch drogowy w pobliżu miejsca zdarzenia. Strażacy przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego wykonali dostęp do przysypanego piaskiem fragmentu uszkodzonej rury, następnie założyli hydrauliczny zacisk usuwając nieszczelność. W trakcie prowadzonych działań strażacy na bieżąco monitorowali stężenie gazów niebezpiecznych wokół uszkodzonej rury – poinformował nas kpt Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Dalsze prace likwidacji awarii pozostawiono pracownikom pogotowia gazowego.Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!