Udany weekend zapaśników LKS Ceramika [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
W ten weekend (9-10 czerwca) w Brzegu Dolnym spotkało się 130 najlepszych kadetów z całej Polski, oraz reprezentacje Węgier, Litwy i Niemiec. W turnieju wystartowała także silna grupa z krotoszyńskiego klubu LKS Ceramik Krotoszyn, która pokazała klasę

Bezapelacyjne najlepszym naszym zawodnik był Szymon „Gumiś” Wojtkowski, który w kat. 69 kg pokonał m.in. reprezentanta Węgier i Niemiec zdobywając złoty medal. Na najniższym stopniu podium stanął także w kat. 58 kg Eryk Gibasiewicz, który w walce o brązowy medal pokonał Niemca Wejgandta Viktora, a po drodze niestety wyeliminował z gry swojego brata Artura, który turniej zakończył na ósmej pozycji.

Niestety pozostałym naszym zawodnikom nie udało się awansować do pierwszej dziesiątki, ale sam start był doskonałym przetarciem w tak międzynarodowej obsadzie. Ostatecznie LKS Ceramik zajął 5 miejsce – ustępując jedynie reprezentacji Niemiec, Węgier oraz reprezentacji Landów Sachsen i Sachsen-Anhalt, a zostawiając za sobą reprezentacje Litwy i wszystkie kluby z Polski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani