Pamiętali o powstańcach Pamiętali o powstańcach

(© arch. szkoły)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Krotoszynie w ramach projektu „Powstanie Wielkopolskie - zapomniane zwycięstwo” brali udział w wycieczce do Poznania.

Tam w nietypowy sposób zgłębiali wiedzę o powstaniu. Wszyscy uczniowie klasy II b poszukiwali miejsc związanych z powstaniem biorąc udział w grze miejskiej "Czas patriotów – Powstanie Wielkopolskie". Bawili się doskonale, zgłębiając wiedzę z różnych dziedzin edukacyjnych - informatyka - pobieranie i posługiwanie się plikami, język niemiecki - korzystanie z niemieckiej mapy przedstawiającej Poznań w chwili wybuchu powstania, geografia - poszukiwanie zaznaczonych punktów i orientowanie mapy, język polski - rozwiązywanie zagadek i rebusów, matematyka - przeliczanie zgodności znalezionych liter wyznaczających dalszy trop, a przede wszystkim duża porcja historii miejsc, postaci i historii związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Kto nie próbował nigdy, serdecznie polecamy. Wasza wiedza o powstaniu, będzie na pewno po tej przygodzie ogromna. Zaznaczamy jednak, że trzeba ubrać wygodne buty, aby dotrzeć do wszystkich miejsc ujętych w grze związanych z powstaniem i rozwiązać hasło. My już je znamy. Powodzenia.

Zobacz też: MATURA 2018: FIZYKA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA, FIZYKA I ASTRONOMIA, POZIOM ROZSZERZONY]

Jeździecki Puchar Gniezna 2018

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

center>

Imprezy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!