(© arch. Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie, Przemysława Bednarczyka i Wojciecha Pronina)

We wtorek, 1 sierpnia został opublikowany clip grupy "Lustro" do piosenki "Rozszumiały się wierzby płaczące". W clipie znalazły się sceny z filmu "Komendant Zagończyk" opowiadającym o losach mjr. Franciszka Jaskulskiego ps. "Zagończyk". -To była oficjalna premiera ustalona z wydawcą płyty, czyli MJM Music Polska - wyjaśnił reżyser filmu Przemysław Bednarczyk.Utwór "Rozszumiały się wierzby płaczące" jest siódmym z dziesięciu utworów z płyty tej grupy pn. "Gloria victis". Płyta miała premierę 20 maja 2016 r.

Jest to cover popularnego utworu, którego autor nie jest znany. Powstał on w 1943 r., natomiast muzykę napisał Wasyl Agapkin już w 1912 r. Ten, nagrany przez grupę "Lustro" jest oficjalnym klipem promującym cały film.

Wróćmy jednak do filmu, który będzie gotowy jeszcze w tym roku! Premiera ma odbyć się w lutym, czyli w 71. rocznicę zamordowania naszego bohatera. Warto wspomnieć, że pod koniec czerwca br. reżyser Przemysław Bednarczyk oraz operator Wojciech Pronin odwiedzili Zduny i Krotoszyn, gdzie nakręcili kilka ujęć do filmu.

ZOBACZ TAKŻE: Wywiad z Przemysławem Bednarczykiem

ZOBACZ TAKŻE: Kręcili film o "Zagończyku" w Zdunach i w Krotoszynie


+++Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!