Piłka Nożna: Biały Orzeł Koźmin Wlkp.-Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:1 (0:1) [ZDJĘCIA]

Przemysław Bochna
W sobotę, 25 marca, w Koźminie, na stadionie miejskim przy ul. Floriańskiej odbył się mecz ligowy pomiędzy Białym Orłem Koźmin Wlkp. a Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Tak emocjonującego i burzliwego spotkania dawno w Koźminie nie było. Samo spotkanie obu tych drużyn wzbudzało nie małe emocje, a sytuacja na boisku jeszcze je pobudzała. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do Pogoni Nowe Skalmierzyce. Goście byli częściej przy piłce, konstruowali lepsze akcje i przekuwali je na jedną bramkę, którą w 5' minucie strzelił Przemysław Balcerzak. Gospodarze również nie grali źle, ale nie umieli przełożyć swoich sytuacji na gole.

W drugiej połowie zarówno wśród kibiców jak i piłkarzy wrzały emocje. Po kilku nieodgwizdanych faulach oraz jednym, w którym ucierpiał zawodnik Białego Orła ze wszystkich stron słychać było wyzwiska skierowane w stronę sędziego. Kolejne minuty upływały pod znakiem narastającej agresji wśród zawodników obu drużyn. Coraz więcej było nieczystych zagrań, co dodatkowo napędzała drużyna gospodarzy chcąc odrobić wynik i wydawało się, że to im się uda. Drużyna gości została całkowicie zdominowana. Mimo większego posiadania piłki w środku pola, mieli jedynie kilka dobrych sytuacji podczas gdy Koźminiacy nie ustępowali w atakach skutecznie obijając bramkarza oraz słupki bramki.

Na boisku ponownie zawrzało osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Zawodnik Pogoni Nowe Skalmierzyce upadł podczas próby odzyskania piłki i przez dłuższą chwilę się nie podnosił. Wyjątkowo niesportowym zachowaniem wykazał się wtedy jeden z zawodników gospodarzy zarzucając mu symulowannie kopnął leżącego przeciwnika, a następnie razem z kolegą z zespołu podnieśli go z ziemi i popchnęli. Co ciekawe, niesportowe zachowanie uszło uwadze sędziego i tylko zawodnik Pogoni Nowe Skalmierzyce został ukarany żółtą kartką. Mimo zwiększonych wysiłków koźmińskiej drużyny w ostatnich minutach gry, wynik się nie zmienił i mecz zakończył się wynikiem 0:1 czyli wygraną drużyny z Nowych Skalmierzyc.

Skład Białego Orła: Sebastian Kaźmierczak, Krzysztof Czabański, Dawid Dolata, Igor Skowron, Michał Sztok, Artur Błażejczak, Dawid Guźniczak, Jakub Szymkowiak, Marcin Szymkowiak, Piotr Walczak, Wojciech Kamiński, rezerwa: Szymon Gałczyński, Oskar Maciejewski, Mikołaj Szulc, Patryk Szulc, Filip Oleśków, trener: Maciej Dolata.

Źródło: gloswielkopolski.pl