W poniedziałek 4 czerwca burmistrz gminy Krotoszyn Franciszek Marszałek dokonał uroczystego otwarcia ul. Gronowej na osiedlu Parcelki. Nowa ulica o długości 65 metrów ma nawierzchnię z kostki brukowej i kosztowała blisko 95 tys. zł.

W skromnej uroczystości wzięli udział przedstawiciele inwestora, czyli Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, wykonawcy oraz nadzoru budowlanego. Władze gminy reprezentował burmistrz Franciszek Marszałek i wiceburmistrz Joanna Król-Trąbka.
Burmistrz w krótkiej mowie podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w proces inwestycyjny. –
Dziękuję wszystkim, którzy się tutaj zaangażowali. Trudności zostały pokonane, a mieszkańcy Parcelek otrzymali nową drogę. Takich inwestycji w naszym mieście będzie więcej – powiedział włodarz gminy.Z kolei przedstawiciel wykonawcy poinformował, że inwestycja kosztowała ok. 95 000 zł, a w jej realizacji partycypowali mieszkańcy okolicznych domów. – Inwestycję realizowaliśmy w pasie drogowym, natomiast zjazdy do posesji wykonali we własnym zakresie mieszkańcy ulicy. Utrzymaliśmy jednolitość nawierzchni, tak pod względem wykorzystanej kostki brukowej, jak i jej kolorystyki – powiedział on.
Więcej informacji na temat zrealizowanej inwestycji ukaże się już wkrótce na stronach gminy Krotoszyn, jak i na naszym portalu oraz w naszej gazecie "Życie Krotoszyna".

+++


Czytaj także