Budowa boiska już ruszyła Budowa boiska już ruszyła

(© Łukasz Cichy)

Ruszyły już zaawansowane prace modernizacyjne przy budowie nowoczesnego boiska przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Zdaniem wielu osób, to szansa na rozwój szkolnego sportu w mieście.

Przypomnijmy, że już w połowie października 2017 roku zapadła decyzja o dofinansowaniu zadania przez Urząd Marszałkowski w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ kwotą 1 mln 154 tys. 236 zł (85 proc. kosztów kwalifikowanych). Finalnie wkład powiatu wynosić więc będzie 231 tys. 717 zł.

Boisko ZSP2 znajduje się na zapleczu Małego Rynku, a dotarcie do niego możliwe jest przejściem pieszym z budynku szkoły oraz przez wjazd awaryjny od północy. Znajduje się tam boisko wielofunkcyjne o nawierzchni asfaltowej, bieżnia okólna z nawierzchnią żużlową, skocznie w dal z betonowymi rozbiegami i piaszczystymi zeskoczniami, ławki, ogrodzenie z betonowych słupków i siatki na betonowej podmurówce oraz obszary trawiaste i nieliczne drzewa.

Docelowo, do końca sierpnia, w tym miejscu ma powstać boisko sportowe wielofunkcyjne o wym. 22x44 m wpisane w czterotorową bieżnię okólną o dług. 178 m i szer. 493 cm o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej. Ponadto przewidziano budowę urządzeń sportowych terenowych w postaci skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą oraz dwóch zespołów siłowni zewnętrznych, w tym jednej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Siłownie zlokalizowane będą w zakolach między bieżnią oraz boiskiem.

Zespół sportowy uzupełniony zostanie przez małą architekturę w postaci tablicy informacyjnej, ławek, koszy na śmieci, niezbędne utwardzenia z kostki i ogrodzenie.

Prace już ruszyły, a większych problemów z modernizacją firma wykonująca prace nie przewiduje. – Aktualnie trwają zaawansowane prace rozbiórkowe i przygotowawcze. Praca idzie bardzo dobrze i nie koliduje z kończącym się powoli rokiem szkolnym. Całość prac zakończy się w sierpniu. Już we wrześniu będzie gotowe. Równo z 1 września odbywać będą się tutaj zajęcia. To więcej niż pewne – nie kryje radości dyrektor ZSP nr 2 w Krotoszynie Roman Olejnik.

Dla wielu osób budowa boiska właśnie w tym miejscu ma bardzo kluczowe znaczenie. – Boisko umiejscowione blisko centrum miasta daje naprawdę spore możliwości rozwoju. Oprócz wspaniałej bazy sportowej, a takiej do tej pory w ZSP nr 2 nie było będzie to z pewnością impuls do organizacji wielu ciekawych imprez sportowych, w których brać będą mogły wszystkie szkoły, w tym placówki kształcenia specjalnego. Centrum będzie z pewnością dysponować warunkami do organizacji olimpiad międzyszkolnych i olimpiad specjalnych. To bardzo ważne. Liczymy mocno, że dzięki budowie tego boiska oraz całej infrastruktury, szkolny sport będzie się rozwijał z niespotykaną dotąd siłą – mówi Przemysław Wójcik, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w kroto-szyńskim starostwie.

– Dzięki szybkiej reakcji Rady Powiatu przebudowa boiska wielofunkcyjnego będzie możliwa do wykonania. Pamiętaj-my, jak trudno było uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych na to tzw. zadanie twarde, inwestycyjne. Dlatego też dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt, w pisanie wniosku, za pomoc w pozyskaniu tych niemałych przecież pieniędzy – mówił zadowolony starosta Stanisław Szczotka.

Pytani przez nas mieszkań-cy również w większości są bardzo zadowoleni z budowy boiska właśnie w tym miejscu. – Takie boisko, oczywiście jeśli będzie odpowiednio wykorzystywane i będzie się na nim sporo dziać, rozwinie nie tylko wspominany przez pana sport szkolny, ale również znacznie ożywi życie wokół centrum. Do rynku jest kawałek drogi. Młodzież będzie z pewnością chciała sobie kupić jakiś napój czy przekąskę, a to oczywiście zapewni ruch w małych sklepikach. Samo położenie boiska nieco na uboczu, ale jednak blisko centrum dla mnie jako sklepikarza to strzał w dziesiątkę. Oczywiście jak powstanie wte-dy będzie można coś więcej powiedzieć – mówi jeden z krotoszyńskich sklepikarzy.Zobacz też: MATURA 2018: FIZYKA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA, FIZYKA I ASTRONOMIA, POZIOM ROZSZERZONY]

Jeździecki Puchar Gniezna 2018

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

center>

Drogi

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!