Najmłodsi zapaśnicy z Wielkopolski zawalczyli o mistrzowskie tytuły [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
W sobotę, 16 września, na hali sportowej w Gnieźnie gościło 60 zawodniczek i zawodników z Wielkopolski podczas IV Otwartych Mistrzostw Gniezna pod patronatem Prezydenta Miasta Tomasza Budasza w zapasach dzieci do lat 10 oraz Mistrzostwach Wielkopolski Ludowych Zespołów Sportowych pod patronatem Przewodniczącego WZ LZS Tadeusza Tomaszewskiego.

Honorowy Patronat nad imprezą objęła Pani Krystyna Łybacka Posłanka do Parlamentu Europejskiego. Organizatorami zawodów byli – Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Urząd Miasta Gniezna, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Związek Zapaśniczy oraz Klub Sportowy Husarz Gniezno. Turniej odbył się na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie, która cyklicznie gości młodych zapaśników.

Sportowcy z sześciu klubów rywalizowali drużynowo o Puchar Posłanki do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Najlepszą drużyną został Husarz Gniezno, a kolejne pozycje zajęli – Tęcza Środa Wielkopolska, LKS Ceramik Krotoszyn, Grunwald Plewiska, Unia Swarzędz, UKS Kiekrz Ponadto prowadzone były klasyfikacje drużynowe w kategorii wiekowej do lat 10 o Puchar Prezydenta Gniezna, który wywalczył gospodarz - KS Husarz Gniezno oraz w kategorii wiekowej do lat 12 o Puchar Przewodniczącego WZ LZS Pana Tadeusza Tomaszewskiego, który zdobył LKS Ceramik Krotoszyn.

Krotoszyński klub zdobył łącznie 10 medali (6 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe). Złoto dla Ceramika wywalczyli: Michał Bączyk, Hubert Krzyżański, Robert Zakoński, Mikołaj Adamczewski, Dawid Sworowski i Sebastian Filipczak. Srebro to zasługa Mikołaja Rogowicza, a brąz zdobyli: Jakub Kasprzak, Remigiusz Polański i Klaudia Mikołajczyk.

Zorganizowane zawody były okazją do uhonorowania osób, które swoim wkładem znacząco przyczyniły się do promocji i rozwoju sportu zapaśniczego oraz Klubu Sportowego Husarz Gniezno. Pan Prezes Lech Pauliński wręczył odznaczenia Zarządu Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego - Tomaszowi Budaszowi Prezydentowi Miasta Gniezna i Jerzemu Borowemu z firmy Studio Stempel. Natomiast Pan Zbyszk Śliz i Michał Siudziński wręczyli wyróżnienia Zarządu Klubu Sportowego - Gabrieli Skupin i Szymonowi Bereźnickiemu.