Na przebudowę dwóch dróg w gminie Rozdrażew trzeba będzie jeszcze poczekać Na przebudowę dwóch dróg w gminie Rozdrażew trzeba będzie jeszcze poczekać

Być może konieczne będzie wyasygnowanie większych kwot niż 670 tys. zł by zrealizować przebudowę dróg jeszcze w tym roku (© Archiwum NM)

Duże zamieszanie wokół przebudowy dwóch dróg gminnych w gminie Rozdrażew, w Dzielicach i Rozdrażewie. Unieważniono poprzedni przetarg, na który nie zgłosił się żaden oferent, i rozpisano nowy. Inwestycja warta co najmniej 670 tys. zł zostanie zrealizowana nie wcześniej niż w październiku.

Wójt gminy Rozdrażew Mariusz Dymarski 16 maja rozpisał kolejny przetarg na przebudowę 2 dróg gminnych w Dzielicach i w Rozdrażewie (ul. Kompanii Rozdrażewskiej). Było to konieczne, ponieważ na rozpisany
24 kwietnia pierwszy przetarg nie zgłosił się żaden oferent, co jest potwierdzeniem obiegowej opinii, że tzw. portfel zamówień firm budowlanych jest już pełny, a ponadto oferowane przez nie ceny są o co najmniej 30 procent wyższe niż w latach ubiegłych.
Wójt Rozdrażewa nie dokonał zbyt poważnych korekt w oczekiwaniach wobec wykonawców przedsięwzięcia. Ulica Kompanii Rozdrażewskiej nadal będzie przebudowywana na długości 167 metrów. Zostanie wykonana na niej wielowarstwowa podbudowa z kruszywa łamanego i betonu, zaś warstwa wiążąca z betonu asfaltowego będzie miała grubość 4 cm. Zamontowane zostaną też krawężniki betonowe, jak również umocniona zostanie płytami prefabrykowanymi skarpa i dno rowu. Na długości 201,7 metra zostanie także wybudowana kanalizacja deszczowa.
Z kolei przebudowa drogi w Dzielicach na pełnej podbudowie z kruszywa obejmie odcinek o długości 544 metrów i szerokości 4 metry (droga zostanie poszerzona). Z drogi zostaną wykonane zjazdy do posesji, podobnie jak z ul. Kompanii Rozdrażewskiej w Rozdrażewie. W przypadku drogi w Dzielicach nawierzchnia nowej jezdni zostanie wykonana z dwóch warstw betonu asfaltowego o łącznej grubości 7 cm.

Gmina chce dokończyć przebudowę ul. Przemysłową w pierwszej kolejności

Na koniec pierwszego kwartału tego roku gmina Rozdrażew dysponowała kwotą 465 824 zł z wolnych środków wynikających z rozliczenia roku poprzedniego, co dało możliwość zwiększenia środków uprzednio zabezpieczonych na przebudowę odcinka ul. Kompanii Rozdrażewskiej w ramach II etapu przebudowy ul. Przemysłowej z odcinkami ulic przyległych (dodano 300 tys. zł; w sumie do dyspozycji jest 400 tys. zł) i przebudowę drogi w Dzielicach (dodano 20 tys. zł; tym samym kwota zabezpieczona na ten cel wzrosła do 270 tys. zł).
Wynik nieudanego przetargu może jednak wskazywać na to, że te kwoty są jednak za
małe i nieatrakcyjne dla firm budowlanych.

+++


Przetargi i komunikaty

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!